"Gruba Berta" faktyczny zasięg WiFI


(system) #1

Cześć mieszkam na odludziu, i chciałbym zaopatrzyć swój laptop w mocną kartę WiFi po wielu długich poszukiwaniach znalazłem takie coś http://www.wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=1291 i tu moje pytanie czy po podłączeniu tej anteny bezpośrednio pod port w usb w moim laptopie, znajdę sieć WiFi? I czy jak znajdę to zasięg będzie faktycznie dobry?

P.S czy antena ta jest szkodliwa dla zdrowia? i ile (szacunkowo) pobiera mocy skoro niby jest taka mocna a wystarczy tylko USB?


(Mrylec) #2

To jest jakaś wielka ściema. W życiu bym tego nie kupił, nawet nie wiesz jakiej firmy to jest. Ale naklejkę “made in china” znajdziesz na pewno ;] Jak chcesz mieć super dobry zasięg WiFi, to musisz kupić sobie kartę z możliwością odpięcia antenki, i zamiast antenki możesz podłączyć sobie np. talerz ;] w tedy na pewno będzie zasięg :d tylko taki talerz to trzeba sobie ustawić na stałe gdzieś…


(MaRa) #3

Większa moc nadajnika nie zwiększy siły odbioru. Zasięg wzrósłby, gdyby obydwie strony posiadały nadajniki większej mocy.

Moc nadajnika to 2W, czyli musi pobierać większą moc, przynajmniej 4W. Typowy port USB ma 5V/O,5mA, czyli 2,5W, jednak w nowszych komputerach porty USB mogą mieć większą obciążalność prądową. Powinno zadziałać.

Antena ma duży zysk, co z kolei zwiększy poziom sygnału odbieranego i nadawanego. Zwiększanie zysku anteny zawsze odbywa się kosztem węższej wiązki, czyli nie będzie odbierać pod kątami, jedynie prostopadle do anteny.