Grupa domowa, problemy z graniem online

Cześć, nie wiem czy dobry dział więc jak coś to proszę o przeniesienie.

Mam taki problem z Grupą Domową w Windows.

Mianowicie dwa komputery: PC (Win 7) i laptop (Win 8.1) połączyłem w Grupę Domową. Z PC udostępniam pewne partycje i wszystko jest okej do momentu aż na PC zacznę grać w coś online, a na laptopie zacznę przeglądać lub korzystać z zawartości udostępnianej z PC. Na przykład TF2, nie da się grać gdyż pojawia się jakby lag, nie mogę się ruszyć przez 2,3 sekundy choć widzę i słyszę co się dzieje dookoła. Obraz skacze cały czas i jedyne rozwiązanie to restart komputera PC. Brak mi pomysłów czym to może być spowodowane. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to chętnie spróbuję.

Dzieje się zapewne dlatego, że w momencie przeglądania zawartości twojego PC, odbywa się ruch sieciowy w twojej sieci LAN, co obciążą dodatkowo twoją kartę sieciową, a procesor ma dodatkowe zadanie. Router tak samo.

Czyli nic nie można z tym zrobić? Albo gram na PC albo korzystam z jego zawartości laptopem? Trochę to lipne.

Jeśli w trakcie gry ktoś przegląda zawartość twojego PC, to raczej nic nie zrobisz, bo masz większy ruch w sieci. Jeśli dzieje się tak, po zakończeniu przeglądania twoich zasobów, to widocznie coś innego powoduje taki stan rzeczy. Wówczas możesz analizować ruch sieciowy, sprawdzić czy jakiś proces nie wisi w systemie itp.

O widzisz to cenna wskazówka gdyż pomimo nawet całkowitego wyłączenia laptopa ten problem nie znika.

Możesz podpowiedzieć jeszcze jaki to mógłby być proces?

Sprawdź po prostu czy jakiś proces nie obciąża procesora i/lub pamięci.