Grupa domowa, problemy z graniem online


(Ksekub) #1

Cześć, nie wiem czy dobry dział więc jak coś to proszę o przeniesienie.

Mam taki problem z Grupą Domową w Windows.

Mianowicie dwa komputery: PC (Win 7) i laptop (Win 8.1) połączyłem w Grupę Domową. Z PC udostępniam pewne partycje i wszystko jest okej do momentu aż na PC zacznę grać w coś online, a na laptopie zacznę przeglądać lub korzystać z zawartości udostępnianej z PC. Na przykład TF2, nie da się grać gdyż pojawia się jakby lag, nie mogę się ruszyć przez 2,3 sekundy choć widzę i słyszę co się dzieje dookoła. Obraz skacze cały czas i jedyne rozwiązanie to restart komputera PC. Brak mi pomysłów czym to może być spowodowane. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to chętnie spróbuję.


(roobal) #2

Dzieje się zapewne dlatego, że w momencie przeglądania zawartości twojego PC, odbywa się ruch sieciowy w twojej sieci LAN, co obciążą dodatkowo twoją kartę sieciową, a procesor ma dodatkowe zadanie. Router tak samo.


(Ksekub) #3

Czyli nic nie można z tym zrobić? Albo gram na PC albo korzystam z jego zawartości laptopem? Trochę to lipne.


(roobal) #4

Jeśli w trakcie gry ktoś przegląda zawartość twojego PC, to raczej nic nie zrobisz, bo masz większy ruch w sieci. Jeśli dzieje się tak, po zakończeniu przeglądania twoich zasobów, to widocznie coś innego powoduje taki stan rzeczy. Wówczas możesz analizować ruch sieciowy, sprawdzić czy jakiś proces nie wisi w systemie itp.


(Ksekub) #5

O widzisz to cenna wskazówka gdyż pomimo nawet całkowitego wyłączenia laptopa ten problem nie znika.

Możesz podpowiedzieć jeszcze jaki to mógłby być proces?


(roobal) #6

Sprawdź po prostu czy jakiś proces nie obciąża procesora i/lub pamięci.