Grupa domowa/ udostępnienie drukarki WIN7 WINXP

Dzień dobry,

utworzyłem grupę domową na komputerze stacjonarnym z Win 7, podłączonego do Internetu za pomocą modemu UPC, korzystającego z drukarki.

Celem jest udostępnienie drukarki dla 2 laptopów. 

 

  1. Podłączenie 1 laptopa z WIN7 udało się, można drukować. Problem stanowi brak widoku komputerów w grupie domowej - “Obecnie w grupie domowej nie są dostępne…” Jak to naprawić ?

 

2 .Podłączenie 2 laptopa nie udane WINXP - wchodzę do kreatora dodawania drukarki i jest ona niewidoczna. Widać grupę, w niej tylko nazwę komputera stacjonarnego i laptopa nr. 2. Jak to naprawić ?

 

Nazwa grupy robocze na 3 komputerach jest jednakowa.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Padawan , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To jest grupa robocza czy grupa domowa? Różni się to tym, że grupa domowa jest chroniona hasłem i działa z systemami od Windows 7. Utwórz grupę roboczą, komputery nie muszą być w tej samej grupie roboczej, ale muszą być w tej samej sieci/podsieci.

 

Dobrze Pan podejrzewał. Dopiero zapoznaje się z tematem co to grupa domowa i robocza. Zaczynam widzieć brak sensu w grupie domowej jak można wszystko ustawić poprzez grupę roboczą (sieć).

 

Stworzyłem grupę domową na komputerze stacjonarnym, przyłączyłem się do tej grupy za pomocą hasła z innego komputera. Niestety nie widać komputerów w grupie domowej, kombinowałem z zaporami i antywirusem, ale to nie pomogło. To jest 1 problem.

 

Grupa robocza zasadniczo stworzyła się sama - widać wszystkie komputery w sieci. Bez problemu mogę wybrać komputer widoczny w zakładce sieci i zobaczyć udostępniane pliki. Drukarkę dodałem prawy przycisk myszy właściwości i udostępnij (to chyba sposób na udostępnianie tylko w grupie roboczej).

  1. Gdzie znajduje się opcja tworzenia hasła dla komputera sieci roboczej ?

  2. Jak ustawić nie udostępnianie żadnych plików w sieci roboczej ? (chyba nie zmień ustawiania grupy domowej).

Po co powstało tworzenie grupy domowej ? Ma jakąś przewagę nad grupą roboczą ?

 

Udało mi się dodać drukarkę sieciową poprzez Dodaj drukarkę w WIN XP.

Wyświetla się komunikat - nie można drukować z powodu błędnego ustawienia parametrów drukarki. Co to znaczy i jak to naprawić ?

  1. Sterowniki drukarki powinny być zainstalowane na wszystkich komputerach, czy tylko na komputerze podłączonym bezpośrednio z drukarką ?

Jak pisałem, grupa domowa od roboczej różni się tym, że grupa domowa może być chroniona hasłem i można nadawać uprawnienia użytkownikom. No i przede wszystkim działa z systemami od Windows 7. Grupa domowa to taka jakby ulepszona grupa robocza.

 

Powinny być zainstalowane na wszystkich komputerach.