Grupa domowa/ udostępnienie drukarki WIN7 WINXP

(Padawan) #1

Dzień dobry,

utworzyłem grupę domową na komputerze stacjonarnym z Win 7, podłączonego do Internetu za pomocą modemu UPC, korzystającego z drukarki.

Celem jest udostępnienie drukarki dla 2 laptopów. 

1. Podłączenie 1 laptopa z WIN7 udało się, można drukować. Problem stanowi brak widoku komputerów w grupie domowej - "Obecnie w grupie domowej nie są dostępne.." Jak to naprawić ?

2 .Podłączenie 2 laptopa nie udane WINXP - wchodzę do kreatora dodawania drukarki i jest ona niewidoczna. Widać grupę, w niej tylko nazwę komputera stacjonarnego i laptopa nr. 2. Jak to naprawić ?

Nazwa grupy robocze na 3 komputerach jest jednakowa.

Pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Padawan , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(roobal) #3

To jest grupa robocza czy grupa domowa? Różni się to tym, że grupa domowa jest chroniona hasłem i działa z systemami od Windows 7. Utwórz grupę roboczą, komputery nie muszą być w tej samej grupie roboczej, ale muszą być w tej samej sieci/podsieci.

(Padawan) #4

Dobrze Pan podejrzewał. Dopiero zapoznaje się z tematem co to grupa domowa i robocza. Zaczynam widzieć brak sensu w grupie domowej jak można wszystko ustawić poprzez grupę roboczą (sieć).

Stworzyłem grupę domową na komputerze stacjonarnym, przyłączyłem się do tej grupy za pomocą hasła z innego komputera. Niestety nie widać komputerów w grupie domowej, kombinowałem z zaporami i antywirusem, ale to nie pomogło. To jest 1 problem.

Grupa robocza zasadniczo stworzyła się sama - widać wszystkie komputery w sieci. Bez problemu mogę wybrać komputer widoczny w zakładce sieci i zobaczyć udostępniane pliki. Drukarkę dodałem prawy przycisk myszy właściwości i udostępnij (to chyba sposób na udostępnianie tylko w grupie roboczej).

1. Gdzie znajduje się opcja tworzenia hasła dla komputera sieci roboczej ?

2. Jak ustawić nie udostępnianie żadnych plików w sieci roboczej ? (chyba nie zmień ustawiania grupy domowej).

Po co powstało tworzenie grupy domowej ? Ma jakąś przewagę nad grupą roboczą ?

Udało mi się dodać drukarkę sieciową poprzez Dodaj drukarkę w WIN XP.

Wyświetla się komunikat - nie można drukować z powodu błędnego ustawienia parametrów drukarki. Co to znaczy i jak to naprawić ?

1. Sterowniki drukarki powinny być zainstalowane na wszystkich komputerach, czy tylko na komputerze podłączonym bezpośrednio z drukarką ?

(roobal) #5

Jak pisałem, grupa domowa od roboczej różni się tym, że grupa domowa może być chroniona hasłem i można nadawać uprawnienia użytkownikom. No i przede wszystkim działa z systemami od Windows 7. Grupa domowa to taka jakby ulepszona grupa robocza.

Powinny być zainstalowane na wszystkich komputerach.