Grupa robocza a widoczność komputerów w sieci

Mam 4 komputery podpięte pod jeden router za pomocą WiFi. 2 z nich o grupie roboczej WORK przeznaczone są dla pracowników w firmie. Natomiast 2 pozostałe o grupie roboczej DOM przeznaczone dla domowników. Teraz moje pytanie, czy pracownicy na pewno nie mają dostęp do komputerów o grupie roboczej DOM? Nie widzą dysków jeśli mam udostępnione dla drugiego komputera DOMowego?

Nie nie zobaczą udostępnionych zasobów grupie roboczej DOM. Sam sobie nawet odpowiedziałeś na to pytanie :slight_smile: Grupa robocza WORK a DOM nie są sobie równe. Więc ty nie będziesz widział zasobów w WORK z komputera w domenie DOM, a pracownicy z domena WORK nie będą widzieć zasobów z domeny DOM.

Dzięki, chciałam być w 100% pewna.

Chcielibyście…

Jest program NetLook który sprawdza jakie grupy ma sieć i można dowolnie otwierać dokumenty z każdej grupy.

Raczej sugerowałbym założenie haseł na dostęp do plików

Shadow_gold-man udzielił błędnej odpowiedzi.

Będą widzieć i komputery i zasoby dokładnie tak samo jak w swojej grupie nawet bez jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania.

Wystarczy zobaczyć w otoczeniu sieciowym całą sieć…

nie wiem na jakim systemie pracujesz, np. na Windows 2000 wystarczy kliknąć “cała sieć” w XP wpisać w pasku adresu cała sieć i wejść do dowolnej grupy…

potwierdzam, że bez problemu można zobaczyć inne grupy robocze bez dodakowego oprogramowania.

wystarczy, że normalnie wejdziesz w moje otoczenie sieciowe, aby pokazało Ci komputery z twójej grupy, a następnie klikniesz przycisk “w górę” i gotowe.

Najprostszym rozwiązaniem to zmiana uprawnień dla użytkowników w zaawansowanym udostęnianiu plików