Grupowa instalacja oprogramowanie po reinstalacji Windows


(Danielson) #1

Witajcie,
często korzystam ze strony nilite do grupowej instalacji oprogramowania po reinstalacji Windows.Powiem szczerze, że już dawno myślałem o tym w jaki sposób przyśpieszyć ten proces. I znalazłem. Wszystko dzieje się w tle a ja wracam na gotowe. Jednak dużym minusem jest ograniczona baza programów do instalacji. Potrzebowałbym zdefiniować także inne programy które zainstaluje domyślnie w systemie bez konieczności ręcznej instalacji. Nie musi to być narzędzie online. Będę wdzięczny za podsunięcie różnych pomysłów, które przyśpieszą ten proces. Może być także płatne oprogramowanie.


(Norbitor) #2

Cześć,

pomocnym narzędziem może być Ketarin (https://ketarin.org/index.php). Działa podobnie do ninite, ale wydaje się spełniać Twoje wymaganie odnośnie możliwości instalowania innych aplikacji, aniżeli dostępnych na predefiniowanej liście.

Pozdrawiam,
Norbitor


(msb156) #3

możesz spróbować używać programów portable, wystarczy je tylko skojarzyć z danym typem plików, jedynymi programami jakie instaluje jest przeglądarka i antywirus


(sadaj72) #4

innosetup/nsis/bat/powershell

ściągasz instalki w formacie msi i wywołujesz z poziomu skryptu bat lub powershell, ewentualnie tworzysz paczkę instalatora w innosetup/nsis i w skrypcie instalacji definiujesz jakie programy z jakimi parametrami wywołać.

  • msiexec pozwala na cichą instalację (dokładny opis po wywołaniu polecenia msiexec z okna wiersza poleceń)

  • innosetup - z przełącznikiem /VERYSILENT (o ile dobrze pamiętam, wszystko jest dokładnie opisane w dokumentacji)

  • nsis - z przełącznikiem /SD

  • installshield, obecnie już rzadko używany, tutaj musisz szukać w dokumentacji producenta.


(Danielson) #5

Wszystkim ślicznie dziękuje za odpowiedzi, bardzo pomocne są dla mnie porady Norbitora i sadaj72, wydaje mi się że chyba znalazłem złoty środek, msb156 również dziękuje… za jakiś czas odezwę się i powiem jak się różne rozwiązania spisują. Pozdrawiam !


(LoliconSuspect) #6

Pewnie można by spróbować z chocolatey. Chociaż wiadomo, nie wszystko tam jest.