Grupowa instalacja oprogramowanie po reinstalacji Windows

(Danielson) #1

Witajcie,
często korzystam ze strony nilite do grupowej instalacji oprogramowania po reinstalacji Windows.Powiem szczerze, że już dawno myślałem o tym w jaki sposób przyśpieszyć ten proces. I znalazłem. Wszystko dzieje się w tle a ja wracam na gotowe. Jednak dużym minusem jest ograniczona baza programów do instalacji. Potrzebowałbym zdefiniować także inne programy które zainstaluje domyślnie w systemie bez konieczności ręcznej instalacji. Nie musi to być narzędzie online. Będę wdzięczny za podsunięcie różnych pomysłów, które przyśpieszą ten proces. Może być także płatne oprogramowanie.

(Norbitor) #2

Cześć,

pomocnym narzędziem może być Ketarin (https://ketarin.org/index.php). Działa podobnie do ninite, ale wydaje się spełniać Twoje wymaganie odnośnie możliwości instalowania innych aplikacji, aniżeli dostępnych na predefiniowanej liście.

Pozdrawiam,
Norbitor

(msb156) #3

możesz spróbować używać programów portable, wystarczy je tylko skojarzyć z danym typem plików, jedynymi programami jakie instaluje jest przeglądarka i antywirus

(sadaj72) #4

innosetup/nsis/bat/powershell

ściągasz instalki w formacie msi i wywołujesz z poziomu skryptu bat lub powershell, ewentualnie tworzysz paczkę instalatora w innosetup/nsis i w skrypcie instalacji definiujesz jakie programy z jakimi parametrami wywołać.

• msiexec pozwala na cichą instalację (dokładny opis po wywołaniu polecenia msiexec z okna wiersza poleceń)

• innosetup - z przełącznikiem /VERYSILENT (o ile dobrze pamiętam, wszystko jest dokładnie opisane w dokumentacji)

• nsis - z przełącznikiem /SD

• installshield, obecnie już rzadko używany, tutaj musisz szukać w dokumentacji producenta.

(Danielson) #5

Wszystkim ślicznie dziękuje za odpowiedzi, bardzo pomocne są dla mnie porady Norbitora i sadaj72, wydaje mi się że chyba znalazłem złoty środek, msb156 również dziękuje… za jakiś czas odezwę się i powiem jak się różne rozwiązania spisują. Pozdrawiam !

(LoliconSuspect) #6

Pewnie można by spróbować z chocolatey. Chociaż wiadomo, nie wszystko tam jest.