Grupowanie pędzli w Photoshopie

Czy jest możliwość podzielenia pędzli w Photoshopie na kategorie lub grupy, tak abym mógł wybrać szybko kilka zestawów pędzli potrzebnych w danej chwili (znajdujących się w grupie) ?

Nie chodzi mi tutaj o “Wczytaj pędzle…”; mam około 1000 pędzli i jeżeli wczytam wszystkie to komputer mi się wiesza lub bardzo wolno chodzi, z kolei wczytywanie też by trochę zajeło… a chciałbym sobie ułatwić pracę z programem.

Robisz foldery na dysku… możesz wczytać pędzle z jednej grupy, a potem je zapisać za pomocą opcji “Zachowaj pędzle…”

A ja np. wczytałem już bardzo dużo pędzli - też około 1000 jak kolega. Photo strasznie sie długo włącza. Czy można je jakoś stamtąd usunąć ?? I zrobić te foldery ??

EDIT:

@down

coś Ty, klikam ile razy tylko moge i nic - przywraca mi domyślne pędzle, ale tylko do malowania. Jak wybieram znów tą całą zakładkę to jest ich tam od groma :smiley:

dobry pomysl blackrider, dzieki :slight_smile:

a co do usuniecia pedzli z photoshopa biezesz klikasz na “wyzeruj pedzle” i przywraca Ci pedzle domyslne…

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 13:00

jarod nie wiem o co Ci chodzi :? zrobilem tak jak mowil blackrider i wszystko ladnie chodzi…