Gry 32 bit na windows 7


(Delacruz7) #1

Witam.

Potrzebuję programu za pomocą, którego lub dzięki któremu odpalę grę z 2002 roku (32 bitową) na Windows 7. Próbowałem systemu zgodności, Virtual PC 2007(nie działa pod mojego wina), XP Mode(nie mam wersji professional ani ultimate).

Macie jeszcze jakieś pomysły :slight_smile:

Dzięki :slight_smile:


(system) #2

Co to za gra?


(Delacruz7) #3

Fa premier league manager 2002 :slight_smile:


(Frankfurterium) #4

Poszukaj fixów na forach fanowskich. Często pomagają też cracki (tak, do oryginalnej gry).


(Delacruz7) #5

Tylko, żeby szukać fixów/cracków muszę zainstalować tą grę... a w chwili obecnej nie jest to możliwe :stuck_out_tongue:


(Przemek18) #6

odpal w trybie zgodności pod windows xp z sp3.Jak to nie pomoże to poprostu gra nie działa pod windows 7


(system) #7

Czytaj co pisze autor, po drugie nie kłam, jak coś nie działa przy zastosowaniu zgodności, to nie znaczy, że na Win7 nie działa.

-- Dodane 09.06.2012 (So) 16:03 --

Jaki komunikat podaje system? Czy gra się zainstalowała, czy nawet instalacji nie przechodzi?


(Delacruz7) #8

2d15f88972679334m.jpg


(majcovsky) #9

Instalator jest w wersji 16-bitowej, 7 x64 nie ma obsługi takich programów natywnie - do wglądu DOSBox - po prostu przeciągnij instalator na ikonę programu (oczywiście po instalacji).


(Delacruz7) #10

Próbowałem tak zrobić...

W dosboxie wyskakuje, że " illegal command win."


(majcovsky) #11

a wirtualizacja XP w VirtualBOX?


(Delacruz7) #12

Ażeby zrobić taką wirtualizację to nie potrzebuję instalacji XP ?

Bardzo Cię proszę :wink: mógłbyś mi tak w skrócie napisać jak zrobić taką wirtualizację ? :slight_smile:


(majcovsky) #13

Niestety, do tego potrzebujesz obraz z Windowsem XP - po prostu instalujesz go na wcześniej skonfigurowanej maszynie wirtualnej.


(Przemek18) #14

zainstaluj VirtualBox i wtedy może ci wyskoczyć że nie przeszło testów zgodności klikasz na zainstaluj dla oracle virtualbox.klikasz na nową następnie dalej,wpisujesz dowolną nazwę maszyny. dalej jesteś w kreatorze przydziału pamięci przydzielasz tyle ile dysponujesz fizyczną pamięcią wyskakuje ci informacja o dedykowanym dysku maszyny w tym przypadku 10 gb (możesz wybrać ile ci jest potrzebne tylko pamiętaj że zabiera ci miejsce na fizycznym).Dalej w jakim pliku ma być zapisanym dysk wybierz 1 opcję potem wybierz też 1 opcję i do przydziału dysku i zapisuje się w C:Users/Nazwa użyktownika/VirtualBox VMs i klikasz na przycisk create.W głównym Menu klikasz uruchom i uruchamia się wybór nośnika instalacyjnego Może to być obraz systemu lub z płyty wtedy wybierasz napęd gospodarza E; lub wskazujesz gdzie masz plik obrazu w Xp ,instalację pomijam :smiley: po zainstalowaniu systemu trzeba zainstalować zainstaluj dodatki w menu urządzenia wtedy uruchamia kreator i potwierdzasz dalej next i restartujesz maszynę.w wirtualnej maszynie kliknij lpm na karty sieciowe i wybierasz Mostkowana Karta Sieciowa(bridged) wybierasz swoją kartę sieciową.to tyle pozdrawiam.


(Delacruz7) #15

Wielkie dzięki, no nic będziemy próbówać :slight_smile:

-- Dodane 09.06.2012 (So) 21:56 --

Dobra udało mi się uruchomić instalację XP. Tylko mam jeszcze jedno pytanie. Bo instalacja chce sformatować partycję (tzn te 10 GB, które wybrałem w programie). Rozumiem, że nie sformatuje mi się cała partycja C tylko ta część (czyt. 10 GB) przeznaczone na tym dysku. Może pytanie laickie, ale wole zapytać niż potem płakać, że partycja C wyparowała. Dzięki za odpowiedź. :slight_smile:


(Przemek18) #16

Nie sformatuje się tylko partycja w wirtualnej maszynie nie na fizycznym sprzęcie,ja zrobiłem wiele wirtualnych maszyn nie miałem takich problemów.Rób tak jak napisałem na forum.Jak w jakiś niejasności pisz. :slight_smile: pozdrawiam


(Delacruz7) #17

Zainstalowałem XP, dodatki i niestety gra zainstalowana na maszynie nie działą :frowning: // A możecie polecić jakiegoś fajnego menedżera piłkarskiego (tylko nie football manager) :slight_smile: ...

-- Dodane 15.06.2012 (Pt) 23:25 --

Odświeżam, może ktoś będzie miał jeszcze jakiś ciekawy pomysł :slight_smile:


(Rmk) #18

Czasami jak są stare instalatory to wystarczy zainstalować grę na 32bitowym systemie i skopiować ją na swój komputer. Podobny problem miałem z Blade Runner a działa pod 7 x64.


(Delacruz7) #19

Bardzo dobry pomysł, spróbuje może tak da radę.

a mam jeszcze ciekawostkę. znalazłem u siebie poprzednia wersję tej gry z 2001 roku i instaluje się i chodzi bez problemu. może ktoś wie o co chodzi, bo ja osobiście tego zrozumieć nie mogę. :slight_smile:

-- Dodane 28.06.2012 (Cz) 22:11 --

Próbowałem również w ten sposób, jednak nie dało rady. Nie znajduje zainstalowanej gry :frowning:

hm... :frowning: . Chyba spróbowałem już wszystkiego... :slight_smile: