Gry 32 bitowe a system 64 bitowy

Mam pytanie i problem, po przesiadce na z XP 32 na 7 64 jest pewna gra w 32 bit, i jak ją zainstalowałem to FPS gry zamiast 50 jest teraz 2-3 FPS. Czy jest to wina tego, że mam 64 bitowy system, i czy da się jakoś rozwiązać ten problem? W ogóle jest sens grania na 64 bitowym systemie?

z tym akurat nie ma problemów każda w miarę nowa gra chodzi bez problemów na 32 i 64 bitowym systemie

a ta pewna gra z która masz problem to może po prostu jest ona bardzo stara, nie które stare gry mają problemy na nowszych systemach, możesz próbować przez zgodność może pomoże.

Ważnym czynnikiem mogą być sterowniki powinny być wszystkie potrzebne zainstalowane/aktualne.

Twój komputer z podpisu do gier raczej się nie nadaje. To raz, dwa problem występuje tylko w tej jednej grze?

Ogólnie wiadomo że Windows 7 ma wyższe wymagania sprzętowe niż Windows XP ale aż takiej różnicy być nie powinno.

A czy jest sens grania na 64 bitowym systemie? Jasne że tak, ale trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt :wink:

Masz słabą kartę grafiki,może być też coś nie tak ze sterownikami

Ludzie, proszę was o to abyście się nie czepiali grafiki, gra jest w 2d, z lotu ptaka, gra wydana 2012 a to jest http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=17985 , wymagania Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 175 MB HDD , wszytko spełniam, na XP było 50 fps a kiedy w tle firefox, muzyczka, jakieś pobieranie. Teraz 3 fps to raczej dziwne. Dodam że to nie wina sterowników, gram w Colina McRae Rally 2, 4 i 5 bez problemów, tylko gorzej chodzą, np. na max. detalach colin 2 ma już o wiele mniejsze fps, na 4 tez gorzej, na 5 musze obniżać rozdzielczość i jakość aby fps były na max. 20 fps (w lasach mam 5 fps :lol: ) . Nie wiem, ale chyba to poprostu jest wina tego, że system emuluje grę. A więc kupić nową grafikę, procesor, dołożyć ramu i kupić lepszy zasilacz to jedyne rozwiązanie? … (po co się rozpisuję #-o ? Przecież to wszystko to jest właściwie nowy komputer 8) )

Skoro gra płynnie “chodziła” pod XP to nie jest problem sprzętowy.

Sterowniki do grafiki zapewne też nie są problemem, ponieważ jak piszesz inne gry chodzą w miarę płynnie jak na ten sprzęt.

Należy natomiast zwrócić uwagę na pakiet sterowników DirectX.

XP miał standardowo wersję 9 natomiast Win 7 wersję 11 i być może ta akurat gra nie współpracuje poprawnie z 11.

W pierwszej kolejności należy zaktualizować biblioteki DirectX.

Dodatkowo (jak już ktoś wcześniej napisał) trzeba spróbować uruchomić grę w trybie zgodności z Win XP.

Hmm, mam directx 11, a wiec chyba te najlepsze obsługiwane.

tak ale na win7 nie ma domyślnie zainstalowanych bibliotek z dx9 więc trzeba je doinstalować np tym http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html chociaż duża część gier sama instaluje te biblioteki

Dodane 25.06.2013 (Wt) 20:33

możesz mieć nawet dx20 a gry i tak będą wymagać dx9

Czytaj, co jest napisane w postach, mowimy o dx11. Wszedlem w dxdiag i pisze wyraźnie DirectX11.

Ta gra nie korzysta w ogóle z directx 11 lecz z wersji 9.

To że masz 11 nie znaczy że nie możesz posiadać wersji 9.

Zaktualizuj directx tak jak kolega Ci radzi.

One żyją ze sobą w zgodzie i nic nie stracisz, jedynie możesz zyskać.