Gry a Windows Vista

Witam,

Jak widać pierwszy mój post i nowy temat.

Wczoraj czytałem pół dnia to forum i nurtują mnie dwie rzeczy, co mnie skłoniło do napisania…

Zamierzam na tygodniu zakupić Windows Vista Home Premium OEM 32-bit. Na tygodniu gdyż zbieram brakujące pieniądze do kości pamięci 512 Ramu.

Czy Aero Glass będzie działało na moim pc gdy będe miał 1Gb ramu?

Czy da rade pograć w jakąś gre (np. Call of Duty 2) jeżeli stworze specjalne drugie konto użytkownika, w którym wyłącze Aero Glass, wyłącze nawet Aero Basic i ustawie schemat Standard gdzie wszystko jest takie szare? rozumiecie o co mi chodzi?

coś czuje, że będzie mnie denerwowała Kontrola Uzytkownika - te zapytania…

Aero glass nie zależy od ilości mb/gb pamięci ram, tylko od wydajności i ilości pamięci karty graficznej :!:

Może ma ktoś podobny sprzętowo pc i się wypowie?

ludzie te wasze pytania są głupie, “czy mi będzie działać”, “może ma ktoś podobnego kompa i się wypowie”, na każdym kompie choćby był taki sam niezawsze oznacza to że pójdą te same gry, bo jeden producent użyje gf fx5200 np. palita a inny producent użyje np. asusa, będzie ta sama ilość ramu ale w jednym ddr a w drugim ddr2, najlepiej sprubować na własnej skurze wtedy się przekonasz.

ojejejku aleś ty mądry…

ja w przeciwieństwie do niektórych nie pytałem się czy mi pójdzie tylko postanowiłem sam to sprawdzić i zainstalowałem bez pytań.

OK, posłuchaj, a raczej poczytaj:

po pierwsze 5200 to 5200 i nie moze byc na niej pamieci ddr2 gdyz wszystkie 5200 maja 128 ddr.

Instalowalem Windows Vista Ultimate EN Build 5744.

Build 5744 - byla to ostatnia wersja testowa wydana publicznie.

Noi na tym nie dzialalo mi Aero Glass.

Po przeczytaniu artykulu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=121

w ktorym pisze ze Aeroo Glas uruchamia sie gdy jest wiecej niz 512 Mb Ramu nie wiem czy:

gdy bede mial 1GB Ramu przy karcie GeForce FX 5200 bedzie mi dzialalo Aeroo Glass ? ? ?

Nie wiem co w tym widzisz glopiego, jezeli ponadto wydaje Ci sie ze masz zbyt wielka wiedze o Windows Vista.

Re: …ale w jednym ddr a w drugim ddr2

ROTFL!

na fx 5200 powinno działać ale z grami będzie cienko w bo w najnowszych sterach pod vista nvidia chyba nie wspiera już seri fx tylko 6/7/8

Jeżeli wyłączysz tak jak piszesz te nowinki graficzne to powinno iść ale z wydajności nie będziesz zadowolony. Vista ma duże wymagania co do sprzętu a Ty dodatkowo chcesz uruchomić wymagającą grę.

Kontrolę Konta Użytkownika można wyłączyć lub ograniczyć jej funkcjonalność.

Sterowniki do starszych kart również są na stronach nVidii tylko trzeba poszukać. Jest na tym forum link :slight_smile: - proszę http://www.nvidia.com/page/technology_v … loads.html

Pozdrawiam

A na Viscie Na takim kompie:

Athlon 2600+

1 Gb Ramu

Radeon 9550 podkrecony z 250/400 na 350/500

Bedzie sie dalo grac np w carbona na viscie??