Gry i aplikacje instalowane na dysku twardym nie działają

Mam problem z dyskiem twardym polega on na tym że mój komputer go widzi ale nie moge instalowac na nim zadnych aplikacji. Mam tak od 3-2 miesięcy, dysk przestał działać prawidłowo z dnia na dzień, gdy próbowałem odpalić grę przez steam’a on przestał działać. Próbowałem go sformatować z nadzieją że coś się naprawi, ale niestety nie pomogło, kiedy próbuje zainstalować jakąś grę dzieje się to bardzo wolno a gdy juz to nastąpi gra nie działa. Dysk jest zupełnie czysty a system mam na innym. Napiszcie mi czy da się to jakoś naprawić czy muszę kupić nowy dysk. Z góry dziękuję :slight_smile:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Daj screen smart tego dysku z HD Tune, opcja health.

post-252303-0-83513300-1391277149_thumb.

Napisz trochę więcej o swoim komputerze. Jaki to dysk, jaka płyta główna, jaki tryb pracy kontrolera.

Parametr RAW read error rate sugeruje problemy z transmisją danych, w czym utwierdza Ultra DMA CRC error count. Posprawdzaj kable transmisyjne.

Dysk do kosza, czyli złom.

No to trudno dziękuje wam za pomoc :slight_smile: temat do zamknięcia