Gry i fps

Witam. Mam taki problem. Myślałem, że po wymianie karty i procka będzie wszytko grało, ale niestety coś jest nie tak.

przed tuningiem

ramy: 256 mb

procek: celeron 2.6ghz

grafika: geforce 440 max 64mb

p.główna: Chaintech 9VJL3

zasilacz: 350w

dysk:40gb

po tuningu

procek: p4 2.8ghz

ramy: 1.25gb

grafika: radeon x1600pro 256 mb

p.główna: Chaintech 9VJL3

zasilacz: 450w

dysk: 40gb

Tak wygląda obecna konfiguracja sprzętowa. teraz chcę przedstawić szczegóły, których się dopatrzyłem, może coś wywnioskujecie z tego

Od dłuższego czasu pojawia się przy starcie systemy taki komunikat, był jeszcze na starej konfiguracji.

Warning! CPU has been or CPU Ralio Changed fail. Please re-enter CPU settings in the CMOS setup and remenber to savl before quil!

aby przejść do ładowania systemy muszę koniecznie wcisnąć F1

Teraz pokaże testy jakie fps jest pomimo wymagań.

The Matrix: Path of Neo

Pentium 4 1.8 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 5200 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows 2000/XP.

zaskoczyło mnie to niewyobrażalnie, to tak ja by nic nie zmienił.

FPS w spokoju jest 30 ale jak akcja nawet dajmy na to 3 przeciwników diametralnie spada do nawet 7

Myślałem, że gra jest popsuta albo coś, więc zainstalowałem bardziej wymagająca.Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Gra ma podobnie jak w przypadku poprzedniej. FPS jest 30 ale jak się coś dzieje spada poniżej 10

No to sie wnerwiłem i pożyczyłem o wiele bardziej wymagająca. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Procesor Intel Core 2 Duo 2.13 GHz, 1GB MB RAM, karta grafiki 256MB (GeForce 7900 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows 2000/XP.

minimalne

CPU AMD/Intel 2GHz, 1GB MB RAM, 128MB akcelerator 3D, Windows 98/ME/XP/2000 .

Nawet jak ustawiłem kompletnie wszytko na minimum, a nie domyślne FPS wcale się nie różniło. było 40 jak nic się nie działo, a jak już było paru przeciwników, to spadało praktycznie cały czas do 5 i się strasznie na moment zacinało;/

Sprawdziłem jeszcze gothic 3, ale szkoda gadać, tam to masakra była.

Nie wiem co się dzieje, ale porostu tak jak by praktycznie żadna gra nie chodziła normalnie.

Ja oczywiście nie gram praktycznie w tego typu gry , MMORPG jednak chciałem sprawdzić jak działa teraz i jak nawet siło się na tym matrix, to nie wyobrażam sobie jak może się ciąć w grach mmo;/

robiłem restart biosu jak i płyty na koniec przeczyściłem chłodzenie i nic niestety nie pomogło. mam do dyspozycji 150 zł, więc jeśli coś koniecznie będzie trzeba wymienić, to się wymieni