Gry Java i dostosowanie ekranu

Witam. Od niedawna mam Samsunga Blacjjack II i wgrywam gry java.

Problem w tym ze jedne gry laduja sie w ekranie pionowym a innne w poziomym.

Ja mam ekran jakby poziomy wiec te gry w poziome sa ok ale te w pionowym to juz lipa bo nie widac dolu a prawa strona ekranu jest biala.

Moje pytanko moze lamerskie ale czy da sie jakos te gry pionowe ustawic na poziome ?

Jak sadze gierki java co nie wyswietlaja mi sie poprwnie sa na inna komorke z ekranem pionowym …

Czy sie myle ? poradzicie cos ?

Orientacji wyświetlania gry nie ustawia telefon a sama gra. Jedna jest napsiana tak, zeby wyświetlać się w pionie, a druga w poziomie. Te które wyświetlają się w poziomie mają zwykle w ustawiniach opcje wyboru orientacji wyswietlania. Jeszcze się nie spotkałem z telefonem który natywnie wswietlałby gry w poziomie.

Pozdrawiam

Czyli lipa. Dopiero po w graniu i odpaleniu gry musze sie przekonac na jaki ekran gra jest napisana ? Czy to mozna jakos “rozkminic” przed wgraniem jej ?

Oczywiscie czytam dokumentacje do gry jesli jest (przewaznie nei ma :).

Pozdrawiam

Dopiero jak wgrasz. Chodzi o to, że telefon zawsze wyświetla grę w pionie. To ona może miec dodatkowa opcje przestawienia obrazu w poziom, a nie każda gra to ma. Jedynym sposobem na sprawdzenie w jakiej orientacji będzie wyświetlona gra jest sprawdzenie na jakimś symulatorze ustawień czy dema na necie.

W praktyce trzeba wgrać gre, uruchmić i zobaczyć w ustawieniach czy da się zmienić dispaly mode na landscape czy nie (przykładowo).

Pozdrawiam