Gry komunikują o nie właściwym DirectX

Witam wszystkich,

z góry przepraszam za kategorię, nie wiedziałem, do której zaliczyć mam mój “error”.

Mianowicie : podczas uruchomienia najnowszej odsłony Mortal Kombat czyli Mortal Kombat Komplete Edition pojawia mi się taki komunikat:

Nagłówek : “Wrong Direct3D Version”

Treść : “This game requires Direct3D 9.0c on Windows Vista and above”

Jeśli chodzi o mój sprzęt to Levono ideapad y580

2 karty graficzne : zintegrowana i Nvidia GeForce GTX 660M

8GB pamięci.

I reszta też bardzo dobra więc pod tym względem gra powinna mi działać bez zarzutu.

Jeśli chodzi o Directa to mam jego najnowszą odsłonę więc nie wiem w czym problem.

Liczę na pomoc z waszej strony :slight_smile:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Dodane 12.07.2013 (Pt) 23:40

A nie można “Gry komunikują o nie właściwym DirectX, zainstalowana najnowsza wersja” ?

System wykazał za długą frazę. Stąd uciąłem końcówkę.

Jak sam widzisz niektóre gry ( i programy) nadal potrzebują DirectX-a 9 mimo, że nowsze Windowsy mają już w sobie wersje 10, czy 11. Zainstaluj go stąd: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html. Nie ma obaw, że DX9 nadpisze DX10, czy DX11. Zainstaluje się “obok”.

  1. pobierz plik

  2. utwórz np. na C: folder DX

  3. kliknij na ściągnięty plik, wskaż folder DX i rozpakuj do niego pliki

  4. wejdź tam gdzie to rozpakowałeś i odszukaj plik o nazwie DXSETUP.exe, kliknij 2 razy dalej, potem zakończ

  5. po instalacji możesz usunąć folder DX z całą zawartością.

Zrobiłem wszystko jak tu napisałeś, ściągnąłem i zainstalowałem podaną przez Ciebie wersję Directa ale nie ma żadnej różnicy.

Dalej po podwójnym kliknięciu w ikonę Mortal Kombata wyskakuję to samo okienko ;/