Gry korzystające z Directx nie działają

Problem wygląda tak:

Mafia 2, Battlefield 3 - gry korzystające z Directx’a - włączam, pojawiają się w procesach, jednak żadne okno nie wyskakuje.

German Truck Simulator - gra chodzi na OpenGL - działa bezproblemowo.

Directx’a instalowałem 9, 10, 11, nie pomogło. Przyczynę problemu wyszukuję w tym że procesor, który ostatnio założyłem jest pod podkładkę AM3, a na płycie głównej mam AM2. Niektórzy sądzą że to nie ma znaczenia, bo gdyby coś było na rzeczy to system w ogóle by nie odpalił, ale jaki może być inny powód, skoro wcześniej wszystko działało?

Ktoś podsunie jakieś rozwiązanie?

Z góry dziękuję za pomoc.

  • a po co instalowałeś starsze DirectX jak masz Windows 7 z budowanym DirectX 11 ?

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Ekran (Karta wideo)

kliknij aby powiększyć :

dane2w.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj

AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Podaj jaki system bit.

  • to również może być przyczyną problemu :frowning:

Nazwa płyty głównej Asus M3A78-EH (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej AMD 780G, AMD K10

Karta wideo NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ ATI SB700 - High Definition Audio Controller

Czytałem że jest wgrany oryginalnie Directx 11, ale starałem się coś kombinować.

System to Windows 7 Home Premium 32-bit

Jeśli faktycznie zaistniała by potrzeba wymiany płyty głównej to mam na oku model: ASRock N68C-S UCC. Wiem, że nie jest to Asus czy Gigabyte, ale nie chcę wywalić za dużo kasy na nową. Poza tym potrzebuję interfejs ATA, a nowsze płyty go nie oferują.

Dodam że aktualnie mam procesor AMD Athlon II X2 255 “Regor”.

Teraz to może tylko pomóc instalacja nowego systemu :frowning:

Jeżeli zmieniałeś procesor a nie zainstalowałeś jeszcze raz systemu to pożegnaj się z tym że to bedzie działało. Reinstalka systemu

Bez przesady proc ram i karta graficzna to nie są podzespoły które wymagają od razu reinstalki. Jakby zmienił płytę główną to wiadomo że musiał by reinstalować. Spróbuj zrobić przywracanie systemu. I przeinstaluj sterowniki do karty graficznej mimo że jest gorzej niż mierna. Powinno pomóc

Ja i tak jestem za tym :

Taaa, tylko że system to przeinstalowywałem z 5 razy.

Na samym początku po wymianie procesora i reinstalacji systemu wyskakiwały błędy o brak różnych plików dll, np. binkw32. Po zastosowaniu kilku różnych rozwiązań takie błędy nie występują, ale gra po prostu się nie uruchamia. Przypominam że gra na Directx’ie.

Karta graficzna gorsza od miernej? No nie powiedziałbym… W każdym razie przed wymianą procesora te gry DZIAŁAŁY.

Sterowniki od karty graficznej również próbowałem kilka razy przeinstalowywać z zaznaczeniem opcji “świeżej” instalacji.

Dodam, że czy to w Menadżerze urządzeń, czy w oknie Komputer nie ma prawidłowej nazwy procesora, a jedynie “AMD Processor model unknown”.

to pewnie bios trzeba zaktualizować

Już go aktualizowałem, potem nawet reinstalowałem system, nic to nie dało.