Gry mi się zacinają,przez co !?

Witam a więc mam mały problem ponieważ większość gier między innymi fifa 12 zużywa mi 80-100% procesora i się zacina …Czy jest to spowodowane moim słabym procesorem ? Czy może mam za mało RAM ?.

DANE MOJEGO KOMPUTERA :

Procesor - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.10 GHz

RAM - 2,00 GB

Typ systemu - Windows 7 34-bit

Karta Graficzna - Niedawno kupiona NVIDIA GeForce GTX 640 SE

Procesor słaby, mało pamięci ram…

Z takimi podzespołami do gier to tylko system xp, tam by dobrze chodziło

jak grasz na max detalach to się nie dziwie

Po pierwsze to stary i słaby procesor a po drugie to nie wiemy jaki masz zasilacz…

Na średnich detalach.Czyli jak bym dokupił z 2 GB RAM + Zmienił system na XP to by chodziło pięknie ?

Ty lepiej kup nowy procesor i podaj jaką masz płytę główną i zasilacz.

Nazwa Płyty Głównej nieznane xD.ID Płyty Głównej 06/21/2007-NV-MCP61-6A61KGO6C-00,a co do zasilacza to jest firmy EVER i jeszcze jest napisane na nim 10A.Niestety ale jeżeli bym kupował procesor to płytę główną też muszę kupić nową,a ja nie mam zbytnio pieniędzy.

Oto twoja płyta główna. A tu masz pokazane jakie ona obsługuje procki - zbytnio nie poszalejesz niestety. Obawiam się ze bez upgrade sprzętu się tu nie obejdzie - nawet najtańszy intelowski Celeron ma 1155 będzie szybszy od tego co masz teraz…

Jeśli chodzi o zasilacz, to obawiam się ze jest to Fever (który notabene jest zasilaczem jedynie z nazwy) bo w całej mojej karierze jeszcze nie spotkałem się z zasilaczami Evera (chociaż z nimi współpracuje dosyć ściśle w zakresie ups-ów).

No ale przecież nie wiem wszystkiego, być może Ever kiedyś popełnił coś takiego :slight_smile:

Co do tego procesora to za ile bym go kupił ? i czy by dzięki niemu mi chodziła dobrze i płynnie fifa ?

Lepiej kup najpierw jakiś normalny zasilacz coby to Ci sprzętu nie spalił.

Co do procka to w zasadzie nie ma sensu się w to pakować, jeżeli jednak uprzesz się że chcesz nowy procek, a płytę główną zostawiać to: http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-9 … 86656.html

Czyli jak bym kupił ten procek to bez problemu by mi chodziły gry typu fifa 12,bf3.

Mówisz że gry Ci nie chodzą na wysokich - jak ty myślisz o BF3 (ultra) na tej płycie, na tej karcie i na tym procku - zapomnij.

Fifa powinna pójść, to nie jest aż tak mocno wymagająca gra.

Ja tutaj nie myślę o ultra xD BF3 zacina mi się na niskim :confused: i fifa tak samo na niskim i najdziwniejsze jest to,że każda z tych gier zabiera mi 80-100% procesu komputera -,-.

80-100% nie jest dziwne jeżeli gry są bardziej wymagające niż ten procek potrafi.

nie powinieneś się podpinać pod czyjś temat, powinieneś założyć swój własny.

nas interesują fakty - marka i model zasilacza.

screen z hwinfo obrazujący podzespoły twojego kompa tez byłby pomocny, jeśli chodzi do dysk, to podanie wartości SMART powinno dać dużo (można to zrobić np darmowym cristal disk info).

Ocena (jakkolwiek subiektywna by nie była) jest możliwa jedynie po uzyskaniu pełnych wiadomości na temat sprzętu, i przyjęciu jakichś konkretnych kryteriów oceny (np: ocena wydajności ogólnej, wydajności w grach, programach, kompresji itp itd).