Gry mmorpg


(Icetouch Aka Dnas) #1

Witam , czy ktoś moze mi pooradzić jakąś grę mmorpg na neta prócz WoW, problem tkwi w tym iż musi to byc gra która ma prywatne serwery (nie oficjalne). Chcuałem sie jeszcze spytac czy guild wars ma takie serwery. pozrdro


(Tomulus2) #2

guild wars nie ma takich serwerów (chyba że pirackie)


(Ford Fokus) #3

MuOnline -> masa serwerów i linki do clientów -> http://www.mu.xp.pl


(system) #4

kal online najlepsza gra jaka gralem xD http://www.kalonline.com POLECAM


(M Kupczynas) #5

SilkroadOnline :smiley: ,Polska stronka


(silvver) #6

Lineage 2


(system) #7

Tibia! :smiley: http://www.tibia.com http://www.tibia.pl http://www.tibia.org.pl

albo MyFantasy http://www.my-fantasy.net


(Arielo15) #8

http://www.laghaim.co.th - super gra :slight_smile: to nic że po Thailnadzku ale idzie się nauczyć :smiley: ja już się nauczyłem i jest git :slight_smile: jest zupełnie darmowa jakby były problemy przy założeniu konta to ja moge założyć :slight_smile: pisać wtedy na gg: 4714399 jest też chińska wersja http://www.laghaim.com ale tego serwa nie polecam :stuck_out_tongue:

chyba że chcecie angielski serwer ale za to już płatny http://www.biosfear.co.uk :slight_smile: lub niemiecki http://www.biosfear.de


(Icetouch Aka Dnas) #9

ta laghaim to ona ma menu po angielsku? :o I jakieś screeny daj .


(Macius33) #10

http://www.lineage.com i prywatny server http://www.lineage.com/ :smiley:


(M Ankiewicz) #11

Tak naprawdę to zależy od twoich upodobań.

Jeżeli lubisz zwykle latanie za mobami, 'expowanie' itp. to polecam oczywiście Lineage2, RYL (nie wiem czy są darmowe serwery). Jednak te gry

dla mnie są tylko kolejną_kopią_MUOnline_w_3D.

Jeśli chciałbyś spróbować czegoś bardziej rozbudowanego to polecam Ultimę Online. Gra stara z równie stara grafiką ale ... warto.

Mimo tego, że gra jest stara nie każdy wie że istnieje.

Zalety:

  • świetny (!) system PvP. Nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie lepszego jeszce dłuuuugo. W przeciwieństwie do pozostałych gier tego typu, trzeba UMIEĆ. Nie zabijasz levelem,itemami czy rasą (l2, ryl, mu ...). Umiejętności to podstawa. Nieważne jaką grasz postracią, jakie masz skille, rzeczy. Jeżeli UMIESZ to poradzisz sobie z każdym.

  • urozmaicenie - ogromna ilość skilli. Możesz być magiem, wojownikiem, kowalem, krawcem, lucznikiem, rybakiem, majsterkowiczem .. . Skille można dowolnie łączyć. Jeżeli zechcesz możesz być mago-kowalo-stolarzem; każdy szanujący sie serwer ma własną, niepowtarzalną mapę;

  • Questy. Brak Schematycznych questow znanych z WoW czy L2 ("idź, zabij, przynieś"). Questy tworzą administratorzy serwera wedlug własnego pomysłu, wymyślonej fabuły (często na potrzeby questa dodaje się nowe potwory, modyfikuje się mapę itp, zależnie od pomysłu). Zazwyczaj bierze w nim udział większość grających w danym czasie graczy.

  • Warto też wspomnieć o mniej ważnych rzeczach takich jak różnorodność stworzeń na których można jeździć, możliwość posiadania własnego domu (który można umeblować według własnego uznania, mając do dyspozycji kolegę stolarza/majsterkowicza)

  • WIELE WIELE innych.

Tak naprawe nikt nie jest w stanie opisać UO w 'pigółce'. Jest to bardzo elastyczna gra i administratorzy mogą zmienić dosłownie wszystko. Mogą dowolnie modyfikować działanie skilli, dodawać nowe. Często (na tzw. serwerach 'klimatycznych') wprowadzona jest wiara, bogowie i boska pomoc, choroby, susze, oblężenie miast przez stwory itp, aby gra była ciekawsza.

Gdyby ktoś zdecydował się jednak zagrać w UO, ze sojej strony mogę polecić 'shard' (serwer) http://www.nelderim.org. Jest to obcenie najlepszy shard, (podobno) z najlepszą mapą na świecie (!). Każdy znajdzie coś dla siebie, ale shard głównie nastawiony jest na 'klimatyczną grę'. Aby otrzymać konto należy napisać podanie. Mamy więc pewność, że żaden niewychowany tuman, nie zacznie nas obrażać.

2 shard, bardziej konserwatywny. Na Nelderim wprowadzone są unikalne przedmioty, posiadające różne właściwosci, nekromancja i paladyństwo. Jednym (chcacym połazić na 'przygody' sie to podoba) a drudzy się tym brzydza, ponieważ psuje to trochę PvP. Właśnie ci drudzy stworzyli http://www.soa.nsm.pl/. Shard w pełni PvP. Tu konto przyznawane jest automatycznie przy pierwszym logowaniu.

Shardów jest wiele. Ja polecam te, które najbardziej polubilem. Należy pamiętać, że przed wejściem na jakikolwiek serwer trzeba przeczytać regulamin. Jeżeli tego nie zrobimy, szybko wylądujemy w więzieniu lub stracimy konto.

PS. Nie zniechęcać się. Jak pierwszy raz uruchomiłem uo... pograłem 2 godziny i wyj*. Odpycha na pierwszy rzut oka. Później spodobała mi się i spędziłm grając w UO wiele godzin. WARTO dać jej szansę.


(system) #12

chlopie o czym ty gadasz UO to badziew dwuwymiarowy nudny niemozna sie w niczym polapac :confused:


(M Ankiewicz) #13

Podkreśliłem, że UO to 'badziew dwuwymiarowy'... ale napisałem też, że trzeba dać jej szansę. Żadna z dzisiejszych gier 3D nie ma nawet 10% możliwości UO.

Pisałem - to zależy kto co lubi. Jeśli ktoś lubi klikać, zabijać masowo moby, debilne PvP (czyt. zabijanie levelem) to niech pogra w któregoś z klonów MU_w_3D.

Nie połapałeś się? Faktycznie to nie jest gra dla wszystkich. Trzeba używać główki. Gra jest bardzo rozbudowana a co za tym idzie - skomplikowana. Zapewne (tak jak ja na początku) włączyłeś UO i wyrzuciłeś po X minutach. Ja Ciebie do niczego namawiał nie będę. Napisałem o UO bo jest to naprawdę świetna gra, zwłaszcza PvP, którego po prostu NIE MA w dzisiejszych grach.

Może ktoś inny będzie chciał pograć.

Nie biorąc pod uwagę Grafiki... powiedz mi co taki WoW, L2 czy inna gra ma w sobie ciekawszego od UO. Tak szcerze bez bicia.


(system) #14

po pierwsze ja niegram ani w WOW ani w L2 ani w Ryla :] gram w cos innego lepszego w ryla gralem i wywalilem , L2 niemoze sciagnac bo za duzo zajmuje a Wow nieumiem wlaczyc


(Blood King) #15

Bo pewnie masz pirata :stuck_out_tongue:

Wracając do tematu :arrow: Z tych MMORPGów w które grałem to tylko mi Lineage 2 przypadł do gustu :wink: Jeżeli chodzi o te z prywatnymi serverami. W WoWa grałem u kolegi i gra jest nawet spoko :wink: Ale i tak wole L2 :slight_smile:


(Arielo15) #16

Jeśli chodzi o screeny Laghaima to prosze bardzo:

best_113.jpg

best_107.jpg

best_109.jpg

best_110.jpg

best_108.jpg

best_111.jpg

best_96.jpg

best_92.jpg

best_95.jpg

best_93.jpg

best_90.jpg


(Ace Ventura) #17

A jakie wymagania ma ta gierka co są podane screeny wyżej i ile waży instalka trej gierki :slight_smile:

Pozdrawiam