Gry mulą

Mam laptopa Asus procek i3 3 50 M, 2.26 ghz, ram 6 gb ddr3, karta Radeon 6370 1gb i system 7.

Zainstalowałem oryginalne gry

Robin Hood Legenda Sherwood

Gta Sa

1 tytuł chodzi bdb, ale czasem gra na chwilę się zamraża. Po prostu na sekundę wszystko staje.

GTA SA mam ustawione na full antyaliasing 3, pole widzenia pełne, jakość detali najwyższa, rozdzielczość najwyższa

Niestety gra trochę muli. Nie wiem o co chodzi, mój kolega na pentium 4 3 ghz, 2 gb ddr i karta 256 grał na full bez mulenia.

Ostatnio pisałem, że system się długo uruchamia - pre-instalowany i sporo zbędnych aplikacji, czy to jest tego winą, czy SA jest wymagającą grą ?

Nic mu nie da, 6370 jest bardzo słabiutką grafiką link: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

Jest na 194 miejscu w ranku a np geforce 540 którego też w lapkach można spotkać jest na 98 miejscu. Jak popatrzysz i porównasz te liczby obok, to 540 ma 128bit a radek 64bit co na starcie ogranicza go, nawet zwykła w kompie grafa 64bit nie nadaje się do gier.

W 3dmarku 2006 3999 ma radek a geforce 8058, co znaczy że 2x wydajniejszy jest.

Dobra, grafika jest przeciętna, lecz odpala najnowsze gry tylko, że w najniższych detalach. Jeśli to jest w stanie zrobić, to powinna obsłużyć starsze gry. Ona jest średnia na nowe tytuły, lecz na starsze powinna być bdb, nikt nie powie mi, że jakaś karta graficzna z 2004/2005 roku jest lepsza od Radeon 6370.

Zapewne znalazłbym niejedną desktopową grafikę wydajniejszą od tego mobilnego radka :wink: A co do starszych gier, myślisz, że słaba grafika i mało zoptymalizowane silniki gier w ogóle nie potrzebują wydajności obliczeniowej?

Zobacz SA wyszło w 2005 roku, wtedy karta Radeon 9700 była dobra i SA działało na full. Chyba nie powiesz, iż ten Radeon co mam jest od niego słabszy :slight_smile:

Karta nie należy do mocnych, lecz na pewno gdyby miała premierę w 2004/2005 roku była by jedną z najlepszych kart, więc takie gry jak SA z łatwością by się odpalały na full.

Stary geoforce ze 128 mb ramu obsługiwał GTA SA na full.

Wydaje mi się, że to wina systemu preinstalowanego. System uruchamia mi się długo, jest 80 procesów działających.

Gdybym miał XP lub win7 na płycie sytuacja była by inna.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Tak windows 7 przymula kompa, zainstaluj xp

Seven przymula? :open_mouth:

Jest to najwydajniejszy OS jaki miałem…

Czy ty nie rozumiesz, że mobilne układy graficzne, zwłaszcza te tanie, nadal są słabe i nie nadają się do gier? I co z tego, że masz tam 1gb pamięci wideo, skoro sam układ nie jest w stanie renderować grafiki 3d w wysokiej rozdzielczości…

Jednordzeniowca z małą ilością ramu owszem, ale na nowym sprzęcie win7 jest wydajniejszy. Co nie zmienia faktu, że preinstalowany ma sporo śmieci od producenta lapka.

Kurde jakoś mój kolega na laptopie 2,8 ghz 2gb ram i kartą Radeon 9600/9700 z 128 pamięcią grał na full i płynnie.

2 rzeczy są ważne :

Karta obsługuje nowe gry, na średnich i niskich, co świadczy o tym, że starsze powinna z łatwością uruchamiać

Karty z 2003 i 2004 odpalały gta sa na full, chyba nie powiesz mi, że ta karta jest słabsza od tych kart?

No właśnie włączę laptopa i mam 80 procesów, jak jest u Was?

Dodane 10.08.2011 (Śr) 15:27

GTA SA tylko na minimalnych chodzi płynnie, chcesz powiedzieć że to max na tym kompie? Nie bądźmy śmieszni.

Na moim 2 laptopie Intel Centrino 1,7 ghz 512 ddr i kartą Radeon 9600 64mb ram chodził płynnie na średnich.

Coś jest nie tak.

Dodane 10.08.2011 (Śr) 18:32

Dla tych co mówią, że karta słaba

Koleś ma tego laptopa co ja i mniej ram i działa mu GTA4 płynnie! a Mi GTA SA muli wina systemu mam preinstalowany kurde