Gry na lepszej karcie graficznej chodzą wolniej

Witam, zauważyłem to już całkiem dawno, ale po wymianie karty graficznej na nową, lepszą ( takie mam wrażenie) gry chodzą wolniej niż zwykle. Zapomniałem nawet o tym, ale ostatnio odpaliłem Prototype i przypomniało mi się że chodził dużo płynniej. Mam wrażenie że moja płyta główna po prostu nie wykorzystuję możliwości karty graficznej.

 

Stara Karta graficzna : 

 GeForce 9500GT 1gb DDR2 Gainward

Nowa karta graficzna :

 Sapphire Radeon HD 6670 ( wersja 2gb, ddr3 nie 1gb ddr5)

Płyta główna :

 Gigabyte GA-8I945P-G

 

Brak informacji o procesorze.

 

Czy przed wymianą karty graficznej (9500 GT) odinstalowałeś i wyczyściłeś pozostałości po sterownikach?

Procesor  : Intel pentium D 2.80 ghz

Przed wymianą karty graficznej zrobiłem format komputera, później były one robione częściej z powodu dysku twardego ( zepsuty kabelek) 

Jaka wersja sterownika?

 

Na tym komputerze nie licz na jakieś poważne granie. 

Z takim procesorem to nie dziwne. Max to była ta twoja stara karta dla niego.

To wina procesora ? Ajjj :confused:

Tego komputera nigdy nie używałem do poważniejszych tytułów raczej lol, i inne gry.

Jeśli miałbym wymienić to co byście polecili, w miarę taniego ? 

 

(Sterowniki instalowane z płyty dołączonej do karty)

Jest jeszcze jeden myk, wiele gier przy pierwszym odpaleniu sprawdza rodzaj karty graficznej i ustawia się po nią.

Więc mimo lepszej karty graficznej możesz mieć spowolnienie bo gra ustaliła lepsze parametry do grafiki, samej grafiki to nie dławi ale może dławić procka który pracuje z jęzorem jak komunistyczny krawat.

http://allegro.pl/gigabyte-ga-ep45-ds3l-core-2-duo-e8400-krakow-i4861665962.html