Gry na osobnej partycji - problemy po formacie

Witam,

Czy jest jakiś sposób aby instalować gry na osobnej partycji (nie systemowej), tak aby po formacie nie trzeba było ich przeinstalowywać oraz tak aby zachować wszystkie save (bez konieczności ręcznego kopiowania). Komputera używa dziecko a rodzice słabo znają się na komputerach dlatego też nie wiedzą co i skąd należy skopiować aby dzieciak nie tracił zapisanych gier.

Miałem ten sam problem. Jak do tej pory nie znalazłem rozwiązania, zawsze kopiowałem pliki “save” z C: na inną partycję i robiłem format, następnie wrzucałem pliki tam gdzie powinny być ale i tak musiałem instalować na nowo grę bo uruchamianie aplikacji kończyło się błędem.

Jedynie co mogę z własnego doświadczenia powiedzieć to to co napisałem wyżej.

Jeśli ktoś ma inne pomysły to może się wypowie.

trzeba wyeksportować wpisy rejestru dotyczące gry i po formacie wprowadzić je tam z powrotem

Tyle, że skąd mam wiedzieć co to za wpisy / jak je zlokalizować? ;]

Czyż nie po nazwie aplikacji/programu? :slight_smile:

Tak naprawdę nie ma gwarancji, że po wyeksportowaniu wpisów gry bedą działać po reinstalacji systemu a i trochę zabawy z tym jest. Według mnie, szybciej i lepiej będzie, jeżeli po instalacji systemu ponownie zostaną zainstalowane gry a skopiowanie save-ów nie jest jakoś szczególnie uciążliwe (chyba, że gra się w 100 gier).