Gry na silniku UE4 nie chcą się uruchomić

Nawet w twoim problemie widać napis D3D11. Więc, tu chodzi o to.

W dxdiag wyświetla mi się DirectX 12

"zapewnialiśmy wsparcie dla graczy posiadających starsze karty, by również mogli grać!

Wraz z rozpoczęciem sezonu 10 jednak Fortnite przestanie działać na komputerach wyposażonych w starsze karty graficzne. To pozwoli nam skoncentrować nasze prace i testy na dalszym optymalizowaniu rozgrywki w Fortnite" i wiesz co, odinstaluj direct 12 i zainstaluj poprawnie 11. Może to pomoże.

Dobrze, tak dzisiaj zrobię i napiszę, czy pomogło.

Dziękuję

Spoko, sam mam problemy z komputerem :+1:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3391544.html a tutaj ktoś na forum pisze, że ma DirectX 12 a fortnite mu nie działa. Więc, może to co pisałem na górze coś da.

Pomogło? :smiley:

Jeszcze nie odinstalowywałem DirectX, bo jest pewien problem…
Otóż:

I would like to inform that DirectX 12 is pre-installed in Windows 10 and it cannot be removed/uninstalled.

Tę odpowiedź znalazłem (tutaj) do pytania osoby, która pytała jak odinstalować DirectX 12. Ostatecznie, Eeshwar Kumar, pan który odpowiedział na pytanie, jak odinstalować DirectX 12, napisał, że można jedynie go zaktualizować, a odinstalowanie jest niemożliwe.

Tutaj kolejne, podobne pytanie, zadane na Reddicie i odpowiedź do niego:

You can’t uninstall DirectX 12 in Windows 10 as it’s an important system component.

I ostatnia odpowiedź użytkownika na Reddicie, która ostatecznie podsumowuje ten problem:

New versions of DirectX include older versions. If a game wants to use DirectX 9, then that’s not a problem as it’s included in 12.

DirectX12 is not what’s causing your problems

Więc ostatecznie to może być problem z tymi teksturami, że gra nie ma do niej dostępu. Tylko co może to blokować?

Zauważyłem ostatnio, włączając PUBG, że gra poprawnie działa w pełnym ekranie, a przecież jest zrobiona na UE4. Tylko że na samym początku włączania tej gry wyświetla się ona w 640x640 i później wraca do natywnej rozdzielczości.
I nie, to nie jest zależne od platformy, na jakiej jest gra. Chciałem zagrać w Insurgency Sandstorm, które jest na Steamie, a nie na Epic Games i był ten sam problem jak z grą w temacie. Czyli to też trzeba zaznaczyć – błąd nie dotyczy tylko Epic Games, może występować także na Steamie.

To tyle z moich obserwacji. Mam nadzieję, panowie, że może ta wiadomość w czymś pomoże, aby ostatecznie naprawić ten błąd. Dziękuję za poprzednie rady i czekam na kolejne.

Mimo wszystko przed resetem systemu spróbowałbym instalacji starszej wersji sterowników do karty graficznej.

Jaką wersję sterowników GPU polecisz, żebym zainstalował?

Spróbuj tych starszych:

Ewentualnie są jeszcze nowsze niż te, które masz zainstalowane - wersja 431.60: https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/148918/pl

W sumie to tylko gry wychodzące na UE4. Serio? Komputer nie jest tylko do gier. I nie musisz podejmować aż tak strasznych działań, aby zagrać w 2-3 gierki :stuck_out_tongue: powodzenia

Hej.
Hej borykam się z tym samym problemem. Najnowsze sterowniki karty graficznej tutaj mocno mieszają. Nie jestem na tyle mądry żeby to naprawić na najnowszych sterownikach ale… Pomaga instalacja starszej wersji sterownika. Sam osobiście posiadam kartę graficzną gtx1050. I mam sterowniki z sierpnia 2018 i hula.