Gry na telewizorze nie działają w full screen

Witam mam problem . Posiadam kartę gtx 970 i z łącze Hdmi mam  podłączone do mojego głównego PC i  tam mogę grać normalnie w full HD. Mam również kablem PC podłączony telewizor  DVI > PC  z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli.  Gdy chce przełączyć między ekranami czyli ustawiam ekran z telewizora jako główny i próbuje uruchomić grę czy to fifa czy to wrestling to nigdy nie uruchamia mi w pełnym ekranie na dodatek w fifie nie mogę nawet ustawić tej opcji .Ktoś może wie co może być tego przyczyną ?

Rozumiem, że masz ustawioną rozdzielczość fullHD w momencie, w którym twój telewizor nie obsługuje takiej rozdzielczości. Spróbuj zmienić rozdzielczość do wspomnianej 1024x768 na komputerze i wtedy uruchomić grę na telewizorze.

gdy przełączam na TV nawet  fifaconfig daje rodzielczość  1024 x 768 pikseli.  i tryb pełnego ekranu ale automatycznie mi to zmienia 

Nie zrozumieliśmy się. Zmień rozdzielczość na kompie a nie w grze i zobacz czy problem dalej się pojawia.

na komputerze rozdzielczość ustawia się po zmianie automatycznie na najwyższą możliwą w telewizorze 

Witam odświeżam.

Zauważyłem gdy odłączę główny monitor i zostaje sam TV  to wtedy gry działają na pełnym ekranie. Niestety gdy zostaje podłączony główny monitor to znów wraca w tryb okienkowy