Gry na tv lcd 26"

Witam.

Problem dotyczy gier 3D na tv lcd. Od momentu podłączenia tv jako monitora

nie działa większość gier np. NFS Porsche, Quake 3. Zmieniałem sterowniki, ustawienia, może to wina braku sterowników do tv? Tv nie posiada sterowników, jest wykrywany jako standardowy monitor Plug&Play. Dodam że po podłączeniu do zwykłego monitora CRT wszystko jest w porządku. Tv to LG 26LC2R podpięty do karty Radeon 9550. Może znacie sposób na rozwiązanie tego problemu.

Grać na monitorze. Telewizor nie służy do grania, co najwyżej możesz na nim oglądać filmy ale nie grać w gry.

Niestety monitor to stara 17 i kończy swoje życie, poza tym gry które działają wyglądają o niebo lepiej na dużym ekranie, tyle że mam kilka ulubionych które nie działają.

A jakim łączem podłączasz TV?

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 13:32

A jakim kablem podłączasz TV (kompozycyjne, S-video itp.)?

ale z ciebie szpec nie ma co :smiley:

majster30

tv HD ready ?

mozliwe że masz za dużą rozdziałkę tyych gier ustawioną …

zmniejsz rozdziałkę gier do takie jaką ma ten TV .

Tv HD ready, 1368x768. Gry max 1280x1024 ale bardzo rzadko karta nie jest zbyt mocna. Próbowałem wszystkich rozdzielczości po kolei, to nic nie dawało. Podłączany był przez D-Sub i DVI przez przejściówkę.

I tu leży problem :lol:

nie używaj przejściówek D-sub ani DVI pod TV LCD gdyż karta graficzna nie rozpoznaje na przejściówkach rozdzielczości TV i podaje najniższą.

Podłącz telewizor kablem kompozycyjnym, s-video, SCART, HDMI

D-sub bezpośrednio do tv bez przejściówki. Na kablach scart, s-video komp wysyła sygnał jak do zwykłego tv, nie ma możliwości uzyskania rozdzielczości większej niż 640x480, do gier to wystarczy ale pulpit wygląda tragicznie.

czy twoja grafika nie ma złącza d-sub ? o ile wiem ten lcd też ma d-sub więc podepnij komp tv poprzez d-sub .

ewenatualnie dvi - hdmi …

jak chcesz tajką rozdziałkę wyświetlić gdy tv ma ~~1300 na 700 ?

Jest podpięty przez d-sub, a rozdzielczości ustawiałem na różne sposoby i w grach (jeśli była możliwość ustawienia z zewnątrz) lub gdy załadowało się menu jak i samego tv (od zwykłych 4:3, poprzez wszystkie 16:9). To raczej nie wina rozdzielczości. Szpenio z serwisu LG poddał się, natomiast serwis kompa poradził aby spróbować “oszukać” system jakimś sterownikiem który by nadał tv nazwę inną niż “monitor domyślny” niestety ta opcja nie sprawdza się.