Gry na viste (wymagania)

witam

kilka już razy słyszałem że jeśli gra pod win xp potrzebuje 256mb ram to żeby chodzi tak samo pod win. vista potrzebować będzie 512mb ramu?

czy to prawda?

help :mrgreen: :mrgreen:

nie nie prawda.

dwa

Gry pisane pod XP dedykowane są pod XPka, dlatego na viście chodzą jak chodzą, gry które będą w6ychodzić juz pod nowy system Windows Vista będą chodziły bardziej wydajnie niż wtedy kiedy zainstalujesz gre dedykowaną pod viste na xpka :slight_smile: wtedy samam gra już raczej nie odpali :mrgreen:

No niekoniecznie. Z 512 MB to możesz w ogóle o graniu na Viście zapomnieć. Minimum 1 GB i procesor dwurdzeniowy, w innym razie granie nie ma sensu.

briho

Ja się zastanawiam tylko nad jednym.

Jaki sens ma instalowanie w ogóle programów z xp na Vistę ?

Tracisz wydajność Visty, a póxniej ludzie tylko nażekają jaka Vista jest zła.

Na viste trzeba instalować najlepiej tylko dedykowane pod nia programy, i wszystko będzie OK.

Jeśli ktoś jest zapalonym graczem gier napisanych pod XP niech nie przechodzi najlepiej na Vistę, jesli ktos zamierza dopiero grać na kompie to niech czeka na gry dedykowane pod Vistę.

A najlepszym rozwiazaniem będzie granie w gry na ps2

viste zainstaluje dopiero w listopadzie kiedy wyjdzie nowy pesik 7’

briho - to co napisałeś jest nieprawdą o procesorze dwurdzeniowym. Ja mam jedno rdzeniowy i gry mi bez problemu działają. Co do RAM-u to się zgadzam 1GB musi być. Nic, pozostaje nam tylko czekać, kiedy wyjdą gry w pełni kompatybilne z Vistą. :mrgreen:

2 rdzenia sie przydaja do aplikacji wymagajacej mocy i obliczeń :wink:

W grach wystarczy mocny 1rdzeniowy proc, ale za to karta musi być porządna :wink:

aero

to co napisałem to nie jest krytyka Visty. Akurat ja jestem jej zwolennikiem i podkreślam na każdym kroku zalety tego systemu :slight_smile: Z tymże uważam, że do gier to Vista się na razie nie nadaje.

Bartek NFSC , Kriss_Hietala

Mam Athlona XP 3000+, 1,5 GB RAM i GF 7600 GS. Czyli karta w miarę dobra, pamięci też wcale nie tak mało, a każda gra, którą testowałem na Viście “krzaczyła się”. W porównaniu z XP to miałem spadek średnio 30 % w wydajności. Po prostu procesor jest u mnie problemem. U mojego znajomego, który ma taką samą kartę i tyle samo RAM-u, ale za to Core2Duo gry chodzą bardzo dobrze, niektóre nawet szybciej niż na XP.

ja mam athlona x2 4600 1gb ramu i 7300gt i gry mi zadobrze nie chodza TDU ma jakies 20fps:/ i nie wiem czemu tak:/

karta slaba

Zgadzam się.

Sam mam Core 2 Duo, GF7600gt i 2GB RAM-u - niektóre gry chodzą lepiej niż w XP, ale podkreślam - tylko niektóre.

A jeżeli chodzi o ogólną konfigurację kompa do gier pod kontrolą Visty - minimum 1,5GB RAM-u. Od czasu do czasu VIsta sama z siebie zaraz po uruchomieniu zżera około 700MB (zdarzyło mi się tak kilka razy). Więc wszystk mówi samo za siebie. :slight_smile: