Gry na Win7 chodzą wolno

Mam od niedawna laptopa:

Procesor: i3-370M (intel)

RAM: 4gB

VGA: nVidia GF 310M 1gB

HDD: 500gB

etc.

Na początku była zainstalowana karta Intela. Dałem go do serwisu, żeby mi zainstalowali gF. Po powrocie komp się już dłużej ładował. Ściągnąłem sobie grę pod DX 9 (Voyage Century) oraz SilkRoad. Problem polega na tym, że na laptopie który ma winXP, 1gB Ram i ekran 10’’ ta gra chodzi szybciej. W teście 3dMark mój lap osiągał 2 klatki na sekundę!

Czy jest jakaś szansa przyspieszenia działania gier?

Pozdrawiam

Michał

Tak na minimum ustawieniach, zauważ że laptop to raczej urządzenie do prac biurowych a nie do gier

sciagnij najnowsze stery ze strony nvidi pod twoja karte.

Postąpiłem zgodnie z krokami na stronie jaką znalazłem na google. SilkRoad chodzi dużo szybciej! Ale za to voyage muli jeszcze bardziej.

http://windows7.nius-it.pl/

kolego rumot59 nie popadajmy w paranoje :stuck_out_tongue_winking_eye: Laptop jest do biura, ale ten laptop co tu kolega podał te gry które wymienił powinien zjadać na śniadanie. Sam mam takiego laptopa i wiele nowych tytułów mogę na wysokich detalach przy pełnej wydajności odpalać. Tu zdecydowanie jest coś nie tak.

Czy jak gra jest włączona w ikonce nvidi koło zegara pokazuje się informacja, że karta jest używana?

jeżeli nie to oznacza, że do gier używa intela (który faktycznie może tego nie ogarnąć). Oznaczało by to, że zainstalowany sterownik do GF jest nie dla twojego typu karty, która działa w tzw trybie Nvidia Optimus, w którym sterownik wyłącza intela i przełącza na GF czego możliwe, że w twoim przypadku nie robi.

jak kolega wyżej napisał pobierz najnowsze sterowniki do nvidi dla kart laptopowych i problem się rozwiąże.

Pozdrawiam.

Dziękuję. Skasowałem stery które mi zainstalowali w serwisie i zainstalowałem najnowsze ze strony nVidii, działa jak marzenie, dzięki!