Gry na windowsa dla dzieci i wifi?

Witam

zamierzam przejść eksperymentalnie na linuxa (prawdopodobnie Ubuntu) narazie bawię się Knoppixem v4.0 startującym z DVD i nie umiem skonfigurować wifi w laptopie żeby mi się połączył z routerem (sieć szyfrowana WEP z kluczem i ukryty essid) ale to może rozpracuję choć duuużo już stron odwiedziłem :slight_smile: ale najważniejsze to czy odpale na linuxie ulubione gry mojego syna- Kajko i Kokosz, Król Maciuś Pierwszy, Colon McRae 2.0 ???

szukałem na forum ale problem gier dotyczy zawsze jakiś nowych lub kultowych gierek a mnie chodzi o takie dziecinne.

Sam nie sprawdzę czy odpalą te gierki bo nie chce formatować laptopa niepotrzebnie i dlatego startuję z CD.

Zainteresuj sie - Wine i Cedega sprawdź na oficjalnych stronach czy te gry działają. Według mnie niestety nie będą chodzić.

dlaczego tak sądzisz,pod cedegą na 99% odpalą,pod wine nie ma sznas niestety :frowning:

Dlatego, że nie znalazłem nigdzie tych gier, ani w żadnym spisie ani nikt nie pisał że działają.

pod wine wszystko działa tylko nie zawsze sprawnie, a colin działa pod cedegą na ubuntu 6.06 (przynajmniej u mnie) :wink: