Gry na xeon'ie. Słaba wydajność w Farming simulator 17

Witam. Mam problem jeśli chodzi o wydajność w grach. Konfiguracja pc to:
-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 3GT OC 3GB GDDR5
-Procesor Xeon E5450 SLBBM 3.00Ghz
-Pamięc ram Crucial Ballistix 8gb 1600Mhz
-Zasilacz Silentium PC Deus M1
-Płyta główna MSI G41m P33-Combo.

Problem wygląda tak że gdy gram w Farming simulator 17 mam max 30/40 kl/s na najniższych ustawieniach graficznych. To samo w MC. Sprawa jednak wygląda inaczej gdy włączam Sniper elite 3 lub CS:GO. W SE3 płynne 60 kl/s na ultra a w cs:go na najwyższych 170 kl/s a taki FS17 ma o wiele niższe wymagania. Nie wiem czego to wina i proszę o pomoc.

ten cpu ma blisko 10 lat…może chyba już nie wyrabiać w nowych grach. Może problem leży w sterownikach GPU. Nie wiem jak w nowych grach, ale w starych produkcjach, gry właściwie nie dotykają CPU.

Istnieje szansa że Xeon nie obsługuje poleceń które obsługują teraz procesory klasy i3, i5, i7 a które to polecenia są wykorzystywane w FS 17. Xeony to procesory starej generacji i o ile mocy mają w teorii dość to niestety nie wszystko już potrafią. W kwestii PC nie tylko gołe cyfry i GHz się liczą. Świetnym przykładem jest też mój Q6600 podkręcony do 3.0GHz i mający 8MB pamięci - Wiedźmina 3 na nim odpalę i to nawet w miarę stabilnym 20-25FPS, chociaż cyferki świadczą o tym że powinno być więcej, a na 2 rdzeniowym a 4 wątkowym i3 na takich samych detalach itd działa na 30-40 fpsach. Tu już różnice technologiczne wchodzą w grę i przeszkadzają. Jest też szansa że producent nie zaimplementował dobrze obsługi takich procesorów. Sprawdź obciążenie rdzeni podczas gry w każdą z wymienionych przez ciebie produkcji - jeżeli w FS masz 100% a mimo to tak działa znaczy że są braki technologiczne i stara się to nadrabiać szybkością liczenia. To trochę tak jak byś Pendolino postawił na asfalcie i dziwił się że nie jedzie tak szybko jak na torach i wyprzedza go Opel Corsa przy mniejszej mocy w KM (wiem, duże uproszczenie, ale obrazowe :wink: ).

tyle ze mój znajomy też ma xeona i wszystko działa idealnie.
Wykorzystanie to 30/40%.

Jeden problem = jeden temat. Nie twórz nowych wątków na ten sam temat. @Treek