Gry nie korzystają z nVidia GeForce 520mx

Witam!

Mam nowego notebooka SAMSUNG NP300V5A - S03PL, procesor i5-2430M 2,40 GHz , 6GB RAM, 750GB HD z kartą graficzną nVidia GeForce 520MX 1GB VRAM z systemem Windows7 Home Premium 64. Mój problem polega na tym, że gry np. FIFA12 zamiast korzystać z GeForce’a uruchamiają zintegrowaną grafikę Intela, co oczywiście daje tyle, że nijak nie da się grać, a niektóre gry nie uruchamiają się w ogóle (wyskakuje powiadomienie o niespełnianiu przez kartę Intela wymagań gry). Na początku pozmieniałem w panelu sterowania nVidii domyślny procesor i gry pochodziły przez 2 dni, po czym do łask wrócił Intel mimo, że panel sterowania wskazuje że nadal domyślną kartą jest procesor graficzny GeForce… W Menadżerze urządzeń wszystko jest okej: widać obie karty, działają poprawnie itd.

Uruchamiałem już poprzez PPM -> uruchom z procesorem graficznym, ale to nic nie dało. Przeinstalowywałem stery od nVidi, ale to nie pomogło. Obecnie mam zainstalowane sterowniki w wersji: 8.17.12.6754. Kiedy wyłączę grafikę Intela sypie się rozdzielczość itd. Dodawałem pliki .exe gier w ustawieniach 3D panelu nVidii do preferowanego procesora, ale to też na nic. Nadal GeForce niby jest, ale tak na prawdę go nie ma…

Proszę o pomoc, bo już ręce mi opadają…

Z tego co pamiętam ze 3-4 dni temu ten temat był poruszany i z tego co też pamiętam w tamtej sprawie rozwiązaniem był fizyczny przełącznik na obudowie między preferowaną kartą graficzną. Sprawdź czy nie masz takiego gdzieś :wink:

Niestety nie znalazłem niczego takiego w moim Samsungu… Cud, że jeszcze nikt nie polecił reinstalki systemu =D>

A próbowałeś wyłącyć zintegrowany układ w biosie?? tak by pozostał tylko ten nVidia??

nie widze takiej opcji w BIOSie

Menedżer urządzeń i wyłącz ale sprawdź czy grafika intela nie wyświetla na ekranie bo potem mogą być problemy.

Intel wyświetla monitor, jej wyłaczenie powoduje czarny ekran i konieczny restart oraz skok rozdzielczosci :confused:

http://forum.notebookreview.com/dell-xp … found.html

Inny lapek ,inna karta ,problem podobny .Goście podmienią plik inf i ponoć to pomaga…Wiem ,że to nie rozwiązuje Twojego problemu…

A może spróbuj gdzieś zmienić aby zamiast intela używało gf’a

Jedyna taka mozliwosc jest chyba w panelu nVidia i robiłem tam wszystko, włacznie ze wskazywaniem które aplikacje maja byc uruchomione z GeForcem i nawet pokazuje mi tam, ze jest okej, ale nie jest… Włączyłem widok wykorzystania karty nVidia i nawet nie drgnie, tak jakby sterowniki były złe. Dzisiaj znalazło mi aktualizacje sterownika dla nVidii na 285.62-notebook-win7-winvista-64bit-international-whql, odinstalowałem stery 285.38 i zainstalowałem nowe i dalej nic…

barcera , “Wykonałeś czystą instalację” ? Proponuje spróbować :

Pobierz i zainstaluj Driver Sweeper

Odinstaluj z dodaj usuń w tej kolejności :

1.3D Vision

2.HDAudio > tu zrestartuj system.

3.PhysX > jak trzeba to restart.

4.Sterownik graficzny > restart ale do trybu awaryjnego .W trybie awaryjnym uruchom Driver Sweeper zaznacz Nvidia Dispay i PhysX > Analyze > Clean. Restart do trybu normalnego.Zainstaluj sterownik ,bez 3DVision HDAudio.

Pod żadnym warunkiem nie używaj Driver Sweeper w trybie normalnym

@Łukash

Niestety nie mam w Panelu Sterowania > Programy i funkcje:

  • nVidia 3DVision

  • nVidia HDAudio

A widzę, że są zainstalowane:

http://img833.imageshack.us/img833/479/beztytuuwrk.jpg

Mam tylko:

  • NVidia Sterownik graficzny 285.62

  • NVidia Oprogramowanie Systemy PhysX 9.11.0621

  • Aktualizacje NVidia 1.5.20

Jeżeli ich nie ma ,to nie są zainstalowane ,prawdopodobnie są tylko wypakowane do tego folderu .Nie ma problemu.Zacznij od 3.

Niech to szlag :confused: Dalej coś nie tak…

PES2012:

beztytuumfc.jpg

W Football Manager 2012 tryb 3D, który powinien śmigać na maxa ma pół gwiazdki :confused:

Battlefield 3 nawet się nie uruchamia, FIFA12 uruchamia się z Intelem, po czym co chwila wyrzuca do pulpitu bo IntelHD nie wyrabia…

Próbuj jeszcze po przydzielać exe do Nvidii > w panelu Nvidii uruchomionym jako admin (C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Control Panel Client\nvcplui.exe) ,kliknij Zastosuj ,jeżeli przy przydzielaniu exe nie ma Zastosuj to zmień byle co ,tylko żeby ta opcja się pokazała.

Zrobiłem tak i dalej to samo…

W Panelu Sterowania NVidii właćzyłem żeby pokazywało aktywność karty i podczas uruchomionej gry nawet nie drgnie “Brak aktywności”.

Możliwe, że karta uległa jakiemuś sprzętowemu uszkodzeniu ? Bo już nic innego nie przychodzi mi do głowy :frowning:

Niewykluczone…Ciężka sprawa…powinno zaskoczyć…

Fatalnie. Nie wiem co mogło się stać, działało normalnie, aż tu do pewnego uruchomienia wszystko się pozmieniało…

A można zmienić, żeby grafikę na monitorze obsługiwała nVidia zamiast Intela? Wtedy moznaby wylaczyc zintegrowana i może coś by zaskoczyło…

Na tego francowatego Optimusa nie ma rady ,nie da się tego wyłączyć…pod Windows ,pod Linuxem da się.

To co mam zrobić ? Można jakoś sprawdzić czy karta jest uszkodzona czy niezbędna będzie gwarancja ? Laptop kupiony w Media Markt, musiałbym jechać szmat Polski…