Gry nie urachamiają się [dosowy ekran]

Witam!

Mam następujący problem…

Podczas próby odpalenia gry Lineage 2, pojawia mi się niebieski ekran dosowy, a na nim komunikat: “System windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera”

Czasem jednak, udaje mi się odpalić ów grę, ale dopiero za 10-20 odpaleniem…

W czym tkwi problem?

Mój sprzęt:

Płyta głowna: AsRock P4VT8+

Karta graficzna: Radeon 9550 128/128 Gigabyte

Procesor: Celeron 2 gh

Ram: 512 ddr

PS. Ta sytuacja nie dotyczy tylko tej gry… dzieje się tak również, podczas odpalania: America’s Army, NFS, Titan Quest, a nawet Worms Armageddon…

Mnie to wygląda na uszkodzone kondensatory elektrolityczne na płycie głównej (tzn miałem swego czasu podobnie właśnie z tego powodu). Obadaj wspomniane kondensatory w okolicach złącza AGP, czy nie spuchły, albo nic z nich nie wyciekło.

Mogą być też inne powody, np. za słaby zasilacz. Jeśli masz syfiasty zasilacz, np. Codegen, to on tez może dawać takie objawy.

Kondensatory wygladają dobrze, ale martwi mnie to co napisałeś o zasilaczu… To staruszek, tracer 230V… Moze byc powodem tych problemow?

Tracer to też nie jest marka godna zaufania. A to co napisałeś to napięcie pracy, w Polsce wszędzie takie same. Bardziej istotny jest parametr oznaczony na końcu literką W (waty) - moc zasilacza. Minimalna to 300W (w przypadku markowych zasilaczy, te niemarkowe często maja zaniżoną tę wartość). Spróbuj pożyczyć od kogoś porządny zasilacz (w najgorszym wypadku np. Modecom, choć to cudo też nie jest), np. Tagan, i zobacz co wtedy. Jeśli bez zmian to pożycz jeszcze kartę graficzną i spróbuj. Jeśli nadal bez zmian - to może coś z softem jest nie tak, ale tu już kończy się moja inwencja.

Wymieniłem zasilacz, mimo to - NIC! :frowning: