Gry nie widzą karty AMD, tylko zintegrowaną

Witam.

Tak jak w temacie. W gry rzadko gram, ale ostatnio zainstalowałem dwie pozycje i jest pewien problem: gry nie widzą dedykowanej karty graficznej, tylko zintegrowaną Intela.

Że karta dedykowana nie chodzi domyslam sie na podstawie:

  1. w “lanucherach” mam tylko karte intela do wyboru

  2. te gry nie są zbyt wymagające (Flatout Ultimate Carnage, Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

 

Jakieś pomysły?

 

Mój sprzęt:

A spróbuj w zarządzaniu zasilaniem ( skrótem ikona baterii przy zegarku w prawym dolnym rogu ) ustawić tryb na “WYDAJNOŚĆ” … i daj znać czy już karta AMD się odnalazła. 

@wexel1974 Niestety nie pomogło.

W ustawieniach sterownika AMD musisz mieć coś takiego jak wybór aplikacji, z jaką ma pracować karta dedykowana. Wejdź tam, wskaż EXE gry i ustaw go na karte AMD. Musi działać.

http://www.anandtech.com/show/4839/mobile-gpu-faceoff-amd-dynamic-switchable-graphics-vs-nvidia-optimus-technology/2

Wygląda na to, że problem rozwiązany.

Dodałem w sterownikach zarówno launcher gry jak i bezpośrednio plik odpalajacy grę. I w trybie “zrównoważony”, pozmieniałem gdzie się dało, że na podłączonym ładowaniu jest “maksymalna wydajność” w stosownych opcjach. W każdym razie coś z tego pomogło.

 

Co prawda nadal w konfiguratorze lanchera mam do wyboru tylko zint. karte intela, ale wyglada na to, ze AMD wchodzi w obroty, bo: