Gry nie widzą pada

Kupiłem sobie pada Esperanza EG102 (w znanej sieci sklepów za 30zł). System wyświetla pada normalnie. Jak daje właściwości w panelu sterowania na padzie to działają wibracje i analogi (instalowałem sterowniki z internetu)

Jest tylko jeden problem.

Jedyna gra na jakiej działa pad to Resident Evil 5. Bezproblemowo po podłączeniu pada pojawia się napis że przełączono na sterowanie kontrolerem.

Natomiast w takich grach jak burnout, ridge racer, gta iv czy rayman gry w ogóle nie widzą pada i nie da się na nim w ogóle grać.

Co z tym zrobić?

Znalazłem program, który symuluje naciśnięcia klawiatru i można przypiasć przyciskom na sztywną jakąs rolę z klawiatury ale np. w gta IV się to nie sprawdza bo w pojeździe, samolocie, czy na pieszo jest inna kombinacja klawiszy :

Większość nowoczesnych gier obsługuje głównie logitechy i xboxowego pada, a cała reszta to baaaardzo losowa sprawa, w szczególności te tańsze pady to bardzo losowa sprawa. Wszelkiego rodzaju emulatory innych padów czy ten emulator który zastosowałeś bardzo rzadko spełniają swoją rolę, tak jak widać to na Twoim przykładzie gta iv.

http://code.google.com/p/x360ce/ Dobry emulator Xklockowego gamepada. Bindujesz funkcje swojego gamepada z funkcjami klocka, upewniasz się że aplikacja używa zmodyfikowanej wersji biblioteki XInput i tyle - powinno działać

nnick dzięki działa. I to na wszystkich grach jakie mam.