Gry nieznośnie lagują

Witam! Mam laptopa ASUS K51AC (AMD Athlon X2 Dual-Core 2.1GHz, Radeon HD 3200, 320GB HDD, 4 GB Ram, Windows 7 HP x64) i mam problem. Otóż dwie gry, Half-Life 2: Deatchmatch i Counter-Strike: Source, dość denerwująco się ścinają, co uniemożliwia wygodne granie. Jest to dla mnie dość dziwne, bo na starszym sprzęcie (z 2006 roku) te same gry działały bardzo płynnie nawet na najwyższych detalach. A u mnie na bardzo niskiej rozdzielczości i na najniższych detalach gra po prostu ścina. Co może być tego przyczyną? Jeśli chodzi o sieć, to ona na pewno nie sprawia problemów, bo jak gram w CS:S z botami, albo wejdę próbnie do Half-Life sam to cały czas gra ścina, zresztą łącze jest nawet dość dobre. Sterowniki są najnowsze (bynajmniej te ze strony ASUSa), wgrałem Dual-Core Optimizer. Nic nie pomogło. Co może być przyczyną tych lagów? Z góry dziękuję za odp. :slight_smile:

Sprawdziłeś wszystko oprócz najważniejszego w laptopach TEMPERATUR.

Na moim Asusie, swoją drogą bardzo podobnym, pamiętam że te gry działały bez problemu. Sprawdź te temperatury jak kolega mówi np. Core Temp.

Żebyś miał jakieś odniesienie to powiem ci że w upalne dni u mnie temperatura wynosi 54-70 (no max 75 ale rzadko) stopni w zależności co robię

(wnętrze laptopa wolne od kurzu).

No to u mnie nie jest normalnie z temp., bo na włączonej przeglądarce i Steamie w tle jest 85, a nawet 89. o_O Jak mogę to zredukować?

Iść do sklepu i kupić sprężone powietrze i dmuchać w chłodzenie (wylot powietrza i wentylator tylko przed tym go zablokuj żeby Ci się nie kręcił jak szalony jak mu będziesz dmuchał). Jak to nie pomoże i nie masz już gwarancji no to rozkręcić wymienić pastę na CPU i wyczyścić chłodzenie jak nie potrafisz to zapłać komuś kto Ci to zrobi przy 85 stopniach w czasie przeglądania neta to ja bym się bał włączać laptopa.

Nie prawda, w laptopach z tym procesorem (patrz sygnaturka) te takie temperatury to norma, ja zrobiłem mały mod, odłączyłem żółty kabel od wentylatora procesora, i teraz jest tak jak laptop się grzeje to laptop chodzi głośno (ale chłodzenie jest efektywne 50 stopni w idle) max 72 w stresie (a wcześniej było 72 w idle), poza tym drogi autorze nie masz przypadkiem dedykowanej karty graficznej jak ja?