Gry planszowe - do druku i nie tylko

Cześć

Jako iż nie rzadko muszę się zajmować dużo młodszymi ode mnie osobami, to żeby nie spędzały czasu przed ekranem telewizora lub komputera, tylko przeznaczyły go na coś pożytecznego, wymyśliłem aby zagrać w gry planszowe. Jako iż nie mam zamiaru pędzić do sklepu, wymyśliłem że na kartkach A2 po prostu je przerysuje (znajduję w google grafice, dajmy na to Chińczyk i rysuję). Tak jak i inne gry, na zasadzie grzybobrania. I tu do was moje pytanie, czy znacie jakieś podobne gry które znajdę w google i przeniosę na kartkę? Monopoly mam zakupione, więc odpada.

 

Pozdrawiam

Jeśli nie chcesz pędzić do sklepu, proponuję wypożyczyć takie pozycje. Nie baw się w przerysowania gier, które zwyczajnie są nudne. Świat kier planszowych i karcianych jest naprawdę bogaty i wiele pozycji nawet gdybyś chciał to nie przeniesiesz tak prosto, a te które da się przenieść są po prostu nudne (lub szybko się nudzą).

 

W internecie idzie znaleźć wiele gier RPG-Fantasy, w których najważniejsza jest wyobraźnia mistrza gry - to może naprawdę przyciągnąć dzieciaki i wiele tłumaczyć nie trzeba:) Gdzieś widziałem również grę bitewną fallouta, akurat do druku:) Drukujesz postacie i zakresy obrażeń i grasz:) Potrzebujesz jednak miarkę calową i kości:)

Giiixxxx6 - zawsze możesz spróbować przejść się do biblioteki w swoim mieście. Nie wiem oczywiście, gdzie mieszkasz, ale w tych większych bibliotekach są działy multimedialne i dla dzieci, w których jest pełno gier planszowych. Możesz je wypożyczyć, no albo w ostateczności usiąść na miejscu i przerysować… Pozdrawiam.

Są wypożyczalnie gier planszowych. Można pograć w Sabotażystę, Osadników z Catanu, Grę o Tron, w całą masę innych, świetnych pozycji.

Carcassone.