Gry Podobne Do Pool Of Radiance: Ruiny Myth Drannor


(Dimatheus) #1

Hejeczka !!


(Hito Kun) #2

Grą identyczną jak Pool of Radiance (ten sam silnik i zasady, tylko więcej możliwości) jest Świątynia Pierwotnego Zła. Ja bym jednak polecił ci Baldur's Gate 1&2, Icewind Dale 1&2 i Planescape Torment.


(boger) #3

jakby sie uprzec to arcanum tez moze byc, jezeli lubisz widok z 1szej osoby to might and magic 6,7,8, morrowind, oblivion, jezeli z trzeciej osoby to gothic 1,2,3


(Dimatheus) #4

Hey !!

hito_kun

Czy możesz mi pomóc w jeszcze jednym. Kupiłem bowiem na Allegro Świątynia Pierwotnego Zła oraz Icewind Dale z dodatkiem Heart Of Winter... I tutaj niespodzianka - tylko Świątynia ma system turowej walki, natomiast Icewind Dale nie - daję tylko atak i sami sobie siekają...

:!: Jak jest z pozostałymi grami, które wymieniłeś??

:!: A może da się jakoś to zmienić, by walki odbywały się na zasadzie turowej, gdzie to ja decyduję, kto kogo ma zaatakować, czym i w jaki sposób...

Z góry dzięki!!

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Morgenowsky) #5

Świątynia Pierwotnego Zła ma taką walkę.

Inne gry (Icewind Dale, Baldur's Gate, Gothic, Morrowind) są normalne

:mrgreen:

I jestem przekonany, że nie da się zmienić walki na turową - i dobrze, bo to Świątynia Pierwotnego Zła wyszła później i jej system walki (moim zdaniem) jest wadą.

EDIT:

Co do Gothica i Morrowinda - tam chodzisz jedną postacią.

Podobnie jest w grze Neverwinter Nights (max 2 osoby, w dodatku chyba 3).


(Dimatheus) #6

Hey !!

Właśnie dla mnie to jedna z najważniejszych cech - tak jak w Pool Of Radiance... Dzięki temu mogę bardziej panować nad drużyną, a nie wszyscy ruszą, nierównomiernie się podzielą walką (bo trzech walczy z jednym przeciwnikiem, a trzech przeciwników ciosa jednego członka drużyny) i po walce połowa drużyny jest już w zaświatach... :frowning:

:!: Czy znacie może więcej tytułów gier, w opisanym przeze mnie stylu, czyli gier, których akcja toczy się w przeszłości, kieruje się drużyną kilku osób, a walki są oparte na losowości wynikającej z posiadanych umiejętności, broni, warunków, natomiast sama walka przebiega na zasadach turowości ??

:!: A jak sprawa ma się z grą Planescape Torment ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(boger) #7

Dimatheus ale masz przeciez aktywna pauze wiec mozesz w kazdej chcwili z niej skorzystac. Wszystkir baldury, icewindy i planescapy to maja ,

jak chcesz walke typowo turowa to malo tego jest:

arcanum (tylko to takie troche naciagane, bo mozna grac na magie i technologie, taki alternatywny swiat, ale klimata ma :))

fallout 1 i 2 (to znowu swiat po wojnie nuklearnej, wg mnie najlepszy turowy system walki - musisz sprobowac)

gry z aktywna pauza (spacja :))

planescape (moj rgp wszechczasow gra zrobiona z pasja, jeszcze zadna gra nie miala takiej wciagajacej fabuly, jezeli cenisz opowiesc (5000 str maszynopisu), a mniejsza role odgrywa walka, zdecydowanie polecam)

Icewind Dale 1 i 2 - jak lubisz tylko walke

Baldur's Gate 1 i 2 - cos pomiedzy i walka i fabula

jak chcesz o rpg zapytac to pisz na gg/tlena albo priva, zawsze odpowiem :slight_smile: