Gry - problem z dzwiękiem

Witam

Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale. Od jakiegoś czasu mam problem z grami. Ostatnio po dłuższej przerwie odpaliłem sobie grę Fable - Zapomniane opowieści, pograłem z 10 min i w pewnym momencie gra się zawiesiła a po odwieszeniu nie było normalnego dźwięku z gry tylko taki powtarzający się dźwięk w słuchawkach. Na głośnikach to samo. Nie potrafię go opisać. Dziś miałem to samo z inną grą. Trochę mnie to denerwuje, bo nie można normalnie grać. Może to problem z kartą dźwiękową, albo jakieś sterowniki. Dodam, że mój komputer nie jest taki młody. Dodam iż po tym jak wyłącze gra to nie mam wogle głosu na kompie. Próbowałem puścić muzykę, ale nawet się nie uruchamia. Proszę o pomoc

Dodane 26.01.2011 (Śr) 20:48

Dobra, zrobiłem formata, bo miałem zasyfionego kompa, ale dziś było znów to samo. Sterowniki do karty są zainstalowane, już nie wiem co robi. Może karta dźwiękowa jest zepsuta czy coś, da rade to jakoś sprawdzi?? Proszę pomóżcie mi! !!

start -> uruchom -> dxdiag -> dźwięk -> poziom sprzętowego przyspieszenia dźwięku: przyspieszenie (drugi od końca)

jak to nic nie da to nie wiem jak ci pomóc