Gry przez WiFi - nie widać serwerów

Witam. Z kolegą chciałem grać przez LAN w jakieś gierki. No to więc zawiozłem sobie tam jakiś stary router’ek i podłączyliśmy się razem - nie widzieliśmy się. Pisałem tu wtedy o tym i żadne rozwiązanie nie działało… A router był sprawny bo korzystałem z niego czasem przed wyjazdem. Zakupiłem sobie TP-Link’a z WLAN’em, który na co dzień teraz używam w domu. Zapakowałem go podłączyłem do siebie kablem, a on przez WiFi - komputery widziały się i mogliśmy grzebać w swoich plikach. Gdy włączyliśmy jakąś grę to kaszanka bo nie widzieliśmy swoich serwerów w wyszukiwarkach… Gdzieś szukałem i znalazłem tylko, że ktoś miał inną grupę roboczą - ale raczej nie widział bym naszych kompów w sieci…? Jakie inne rozwiązania przychodzą wam na myśl? Może mieliście taki problem? Nie mam teraz możliwości spięcia tych kompów i sprawdzenia, więc proszę o porady, a sprawdzę je na długi weekend, bo dopiero wtedy będziemy się widzieć z znajomym. A tam gdzie jadę nie ma dostępu do neta.

Kompy: Dwa lapciaki z Vistą.

Z góry dzięki!

Musisz przekierować porty (najlepiej port forwarding bo port triggering jest lepsze ale nie zawsze to działa).

Tylko pamiętaj że dany nr portu można przekierować tylko na jeden IP naraz więc jeśli to możliwe to najlepiej w ustawieniu gry na pierwszym kompie mieć ustawiony inny port/porty niż na drugim i w ruterze przekierować odpowiednie porty na odpowiednie IP komputerów - inaczej tylko jeden komp będzie działał poprawnie jako serwer gry (teoretycznie powinno to wystarczyć do wspólnej gry jak tylko jeden będzie serwerem gry chyba że oba kompy muszą być ustawione jako serwery gry).

Małe pytanko… Znalazłem sobie listę tych portów do różnych gier, a co by się stało jak bym zrobił starting 1 do ending 99999?? Żeby all porty szły na jeden ip?