Gry przyspieszaja

Witam. Moj problem polega na tym ze niektore gry (i starsze i nowsze) przyspieszaja. Z poczatku jest ok, ale po jakims czasie (czasami nawet po kilku minutach) gry zaczynaja przyspieszac i wygladaja jak w programie Benny Hilla (brakuje tylko tej muzyczki) :frowning: Po restarcie pc znowu jest ok ale potem znowu chodza za szybko. Ktos moze wie o co chodzi ? Moj sprzet to AMD Athlon 4200+ 2.2 ghz, 2 gb ramu, Geforce 8600 GT (zainstalowane aktualne sterowniki).

Jeśli próbowałeś starszego/nowszego sterownika i nie pomogło to spróbuj tego. :arrow:

:arrow: Ten program ogranicza maksymalną liczbę klatek na sekundę wyświetlanych na ekranie. Musisz mieć zainstalowaną javę aby z niego korzystać.

1. http://rs487.rapidshare.com/files/16064 … er_0.2.rar

2. po rozpakowaniu uruchamiasz FPS_Limiter_GUI

3. klikasz na search executable i znajdujesz plik, którym uruchamiasz grę

4. w polu maximum FPS wpisujesz 40 lub więcej (tylko nie za dużo po nie przyniesie to pożądanych efektów)

5. klikasz create bat - w katalogu, w którym masz FPS limiter zostanie stworzony plik .bat, za pomocą którego teraz uruchamiasz grę

Mnie pomogło w kilku grach, między innymi w Fallout 3, gdzie w małych pomieszczeniach gra dostawała kręćka i waliłem nosem w ścianę. Dobrze się też sprawdza we wszelkiego rodzajach online shooters - np. jak ktoś się bawi w rozgrywki klanowe / turniejowe BF2142 i lubi snajperzyć, to stałe, niezmienne FPS baaaardzo wszystko ułatwia. 1shot1kill

ps. jeśli chodzi o przyczynę to naprawdę nie wiem, w przypadku starszych gier może być to problem z wielowątkowością. Możesz spróbować ustawić core affinity na jeden rdzeń w Windows Task Manager

Zainstaluj Dual-Core Optimizer, znajdziesz go TU

Dzieki dev optimizer pomogl.