Gry są wyświetlane na środku Po bokach pasy[LAPTOP]

Tak jak w Temacie mam Windows 7 i gdy włączam obojetnie jaką grę na caly ekran to mam po bokach czarne pasy , gra jest wyswietlana na środku ;/

Mam Laptopa Acer Aspire 5750G

Karta graficzna : NVIDIA GeForce GT 520M

i druga Karta graficzna : Intel HD Graphics Family <------ To karta od procesora .

A ustawienia rozdzielczości w tych grach próbowałeś zmienić na panoramiczne…?

Tak ;/ Niby coś w ustawieniach Nvidia ale ja tych ustawień nie mam . Pobrałem Najnowszy sterownik do mojej karty i dalej nie ma tych 5 czy 6 ustawień . Mam tylko 2

-Ustawienia 3D

-Wideo

Prawym myszy na pulpicie, wybierz zmień rozdzielczość i tam kombinuj. Sprawdź jeszcze ustawienia w sterownikach Intel HD Graphic, też z prawego klika myszy na pulpicie, wszystko i tak przechodzi przez to. Zapytaj wujaszka google o technologię NVIDIA Optimus, w szczególności o zasadę jej działania, a nie o to czym jest.

Tu jest to wyjaśnione http://www.notebookcheck.pl/Nvidia-Opti … 496.0.html , co prawda artykuł z czasów gdy nie było jeszcze NVIDIA GT 520M ale zasada działania się nie zmieniła.

Grzebałem w tych ustawieniach wszystko zmienialem i wgl :confused: w Nvidia przestawiłem na globalnym : Procesor Nvidia o dużej wydajności . Nic nie pomogło . Gdzieś czytałem ze trzeba ALT + Enter , też nic się nie dzieje .

Myślę , że coś trzeba przestawić w tym sterowniku od INTEL , bo w tym sterowniku od Nvidia wszystko już próbowałem nawet żadnej zmiany nie było .

Nie wiem jak to Skalowanie Gier ustawić :confused:

@UP w rozdzielczości jak wezmę 800x600 To właśnie tak są te gry wyświetlane . Ale ja mam rozdzielczość 1366x768

PS:Gram ,np. w CS i on jest na środku … i inne gry tak samo np GTA , NFS .

CS musi mieć włączoną opcję “Widescreen” w ustawieniach grafiki (np. w 1.6 tak jest i w Condition Zero)

GTA ma po prostu zaimplementowane rozdzielczości szerokoekranowe (chociaż nie napisałeś, która część - w San Andreas np. zawsze będą takie 2 paski po ok. 1 cm, a w IV już jest okej nawet przy niższych, ale też panoramicznych rozdzielczościach).

W Counter-Strike przejdź do zakładki Video i tam Normal zmień na Widescreen.

Dzięki ;> za CS-a Działa :wink: Tylko jak w pozostałych grach ? Czy zawsze bede musiał zmieniać w ustawieniach gry? Przecież jak nie będzie takiego czegoś jak w CS-ie to LIPA ;( Nie ma takiego czegoś jak automatyczne skalowanie?

znaczy jest

ale musisz swoją rozdzielczość ustawić i wtedy jest skalowana gra

Rozdzielczość taką jaką ma monitor.

Ja też mam z tym problem ale poddałem się… przeniosłem się na PS3 i teraz jest git :slight_smile:

To ciulowo to jest zrobione ;/ Mam PC-ta i tam wszystko na lajcie a tu jest grafika zintegrowana i już kibel ;(

To nie wina karty graficznej, tylko proporcji każdego ekranu laptopa.

mam coś

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=91496874b09a6d62

Zmień rozdzielczość gry (w niej)… #-o

nie każda gra obsługuje “szerokie” rozdzielczośći

Tak ale to jest tylko na Komputer PC a na lapka ?

ale zobaczę czy takie coś też mam :smiley:

No tak ale ja mam 15 Calowy monitor bo to lapek :slight_smile: w Niektórych grach działa ale nie w wszystkkich :confused:

Część gier wymaga jako tako ustawienia obrazu na panoramiczny, niektóre mają go już po prostu w ustawieniach, a niektóre nie miały i nie mają.

No rozumiem Ale dlaczego np ta gra jest na Calym ekranie w PC ( 22 calowy Monitor ) a u mnie w Lapie ma po bokach czarne pasy :evil:

bo na PC masz tak samo ale na monitorze naciskasz przycisk(dostosowania wyświetlanego obrazu do jego wielkości)

dlatego na laptopie trzeba ustawić skalowanie

sprawdź jeszcze w intelowskich sterownikach(myślę że u nvidi sprawdziłeś)

zaktualizuj jeszcze oba sterowniki