Gry się lagują po jakimś czasie :(


(Krisskarb) #1

Witam mam problem, otóz praktycznie kazda gra nawet takie o bardzo malych wymaganiach po okolo 10 -15 minutach gry zaczyna sie lagowac , co moze byc przyczyna ?

Oto zdjecie z temperaturami http://img651.imageshack.us/i/simah.jpg/ , nie znam sie za barzdo na ich odczycie , czy cos sie przegrzewa ? Jesli tak to co mozna zrobic ? Bo probowalem odkurzac , nawet sprezonym powietrzem .


(CichyBG) #2

Wystarczy zauważyć symbol płomienia przy jednej z temperatur. Przegrzewa się karta graficzna i to bardzo mocno.

Masz na niej chłodzenie pasywne czy radiator?


(Villy) #3

jeśli masz na niej radiator to odczep i przesmaruj nową pastą (rozumiem że mowa o komputerze)

to samo z prockiem


(-=RaFaL=-) #4

Przecież pisze że się nie zna to za cholere nie da rady wysmarować tego pastą. Może na początek sprawdzi czy w wentylatorek nie jest pokryty kurzem który na przykład blokuje obroty.


(Krisskarb) #5

oto moja karta graficzna http://cokupic.pl/i/c_big919048.jpg . I z tego co widze to chyba nie dziala wiatrzaczek na niej :frowning: Czy da sie cos takiego gdzies kupic ?


(-=RaFaL=-) #6

Masz dwie opcje.. albo padł bo jest tak zakurzony ale po prostu fizycznie się popsuł. Sprawdź najpierw pierwszą opcje.. Jak przeczyścić wiatraczek pozostawiam twojej kreatywności.


(Krisskarb) #7

No wyczyscielem wiatraczek , kurzu bylo co nie miara :stuck_out_tongue: bardzo duzo :stuck_out_tongue: no ale to nic nie pomoglo , karta dalej sie przegrzewa , temperatura utrzymuje sie w granicach 90 stopni C :frowning:


(CichyBG) #8

W takim razie musiałbyś poprosić kogoś kto się na tym zna o wymienienie pasty między kartą a radiatorem, gdyż najprawdopodobniej stara się już starła.

Tak z ciekawości, jaki jest "wiek" karty?


(Krisskarb) #9

no karta ma ok 2 - 2,5 roku


(-=RaFaL=-) #10

Puki co zbytnio nie szarżuj na komputerze bo w każdej chwili może się spalić.


(CichyBG) #11

Hmm to czas, po którym pasta rzeczywiście może się ścierać. Skoro po wyczyszczeniu z kurzu nie nastąpił spadek temperatur, problem tkwi właśnie w paście, no w grę wchodzi jeszcze fizyczne uszkodzenie radiatora ale to mało prawdopodobne.

Tak jak wspominałem, radzę popytać wśród znajomych, poszukać ludzi znających się trochę na tej branży i poprosić o wymianę pasty chłodzącej. To powinno przynieść pożądany efekt.


(system) #12

Na prawdę możesz zrobić to sam. Pastę zamów sobie na allegro lub kup w sklepie komputerowym.


(Krisskarb) #13

A gdzie moglbym w internecie znalezc jakis poradnik do wymiany pasty , bo szukalem w googlch i cos nie moge tego znalezc :frowning:


(-=RaFaL=-) #14

Po słowach kluczowych typu "model twojej karty + wymiana pasty" i powinieneś tak szukać