Gry się nie uruchamiają

Witajcie. Dzisiaj próbowałem naprawić system u wujka, objawy to takie, że nie dało się ustawić żadnej tapety, zniknęły także ikonki z pulpitu oraz z paska Start. To co głównie zacząłem robić, to zainstalowałem antywira (Avast, bo tylko z tym wziąłem płytę) i zacząłem skanować pliki przy następnym uruchomieniu komputera.

Oczywiście nie mogło być inaczej, kolejne linijki z zainfekowanymi plikami tylko się przesuwały i ostatecznie zebrało się tego 136 plików. Z tego co zauważyłem to jeden Malware, dwa Trojany i 4 Wirusy. Kilka z zarażonych plików były plikami systemowymi, więc najkrócej postanowiłem przeinstalować Windows. On tam miał XP a ja na jego miejsce postawiłem XP SP2. Wspomnę, że ma dwie partycje. Jedną właśnie usunąłem i na surowej partycji zainstalowałem system (z systemem plików NTFS). Drugą partycję pozostawiłem tak jak była.

Po instalacji wszystko wydawało się okay, zainstalowałem sterowniki od płyty głównej, później od grafiki.

Jednak pojawił się nowy problem, otóż nie da się uruchomić gier :shock:

Zależnie od gry pojawiają się różne komunikaty, raz coś w stylu:

“Wystąpił problem z aplikacją i zostaje ona zamknięta” czy jakoś podobnie.

przy innej grze było coś dotyczącego “DirectDraw” ale nie wiem w czym rzecz przecież DirectX 9.0c zainstalowany (przecież jest zintegrowany z XP SP2)

i następny komunikat, który zanotowałem:

" Insufficient gfaphic resources. Please restart your computer and try again."

ktoś ma jakieś pomysły?

gry oczywiście instalowałem po formacie na partycji systemowej. A jedna uruchamia się bezpośrednio z płyty i dotyczy jej ostatni komunikat.

Profilaktycznie przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej z dołączonych do płyty (nie wiem dokładnie) na ATI Catalyst 8.2 XP 32bit

wcześniej z grami nie było problemu.

konfig, to o ile dobrze pamiętam:

Radeon 9550 AGP

Celeron 2.4GHz

ramy pewnie no name ~512MB

DirectX zintegrowany jest, ale zainstaluj najnowszego dostępnego na vortalu, tak samo ze sterownikami od karty graficznej, tutaj masz najnowsze, zoptymalizowane przez osobę pracującą w indyjskim oddziale microsoftu:

http://www.mininova.org/tor/1932215

tylko, że to jest torrent, wiec proszę o inny link.

z DirectX spróbuje, ale przed instalacją systemu nawet z zainfekowanymi plikami te gry chodziły bezproblemowo, a teraz taki bonus.

Jakie mogą być jeszcze przyczyny?

Myślę nad dwiema opcjami:

  1. sformatowanie drugiej partycji, bo być może tam siedzą jakieś syfy mimo, że Avast ich nie wykrył, ale wiadomo jaki to antywir.

  2. zainstalować XP bez Service Pack’a, ale to już desperacja :smiley:

A w czym torrent przeszkadza? Nie martw się, nie ma w nim syfu, sam robiłem tego torrenta.

Bardzo możliwe, że na drugiej partycji pozostały jakieś nieprzyjemne resztki po wirusach z partycji systemowej.

Jeśli już instalować xp to tylko z sp3.

Gry instalowałeś z płyt czy miałeś ich kopie na tej drugiej partycji i z niej instalowałeś?

jasne, że z płyty.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Dla Radeona 9550 CATALYST 8.2 ? To żart ?

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).