Gry się nie uruchamiają

Cześć,
W czym problem?

  • Po zainstalowaniu dowolnej gry nie mogę jej uruchomić.
  • Wersje portable gier i przeglądarkowe normalnie działają.
  • Filmy i programy działają bez zarzutu.
  • Instalowane gry działają na innych komputerach w domu.
  • Win7 też testowałem na innym komputerze - gry na nim działają.

Mam dwie karty graficzne. Jak wyłączam jedną w menadżerze to “wywala” sterowniki w drugiej.
Czemu nie mogę wyłączyć jednej karty?
Da się jedną z nich wyłączyć w biosie?

Czego już próbowałem?

  • Sterowniki - wszystkie mam zianstalowane poprawnie + slimdrivers nie znajduje żadnych nowych sterowników do zainstalowania.
  • AMD system monitor - wskazuje, że cały czas działa grafa zintegrowana Intela, Radeon nie włącza się wogóle przy próbie uruchamiania gry.
  • Dodałem wyjątek do zapory w panelu sterowania.
  • Wyłączyłem program anty wirusowy.
  • Włączałem grę w trybie zgodności z win XP.

Wszystkie parametry w screenach. ( linki ! )
Imgur
Imgur
Imgur

Ten HP - to laptop BIUROWY. Z gier, można odpalić pasjansa, sapera … i widoczną na screenie FIFA 14. Do tego powinna wystarczyć nawet integra Intela. Tak więc problem leży gdzie indziej.

Musisz odpalać gry na karcie AMD. Na skrócie do gry daj prawy myszy i tam jest opcja wybrania, na której karcie ma startować. Jak opcji nie ma, to musisz znaleźć plik exe gry.

No waśnie ta fifa do powinna na samej zintegrowanej działać… to gdzie może być problem?

Nie mam czegoś takiego, ale odpalam grę przez oprogramowanie Radeona i dalej to samo…

Karta Radeona ma w jakichkolwiek warunkach większe zużycie niż 0%, czy po prostu nie działa?

Nie ma, filmy i programy dzialaja na Intelu. Sprawdzę jeszcze dokladnie jak wrócę do domu. A jaki masz pomysł?

A moze by tak zmienić system np na win 10? Bo wina sprzetu to raczej nie jest tylko systemu a dokladniej sterownikow pod win7, co Wy na to?

Moge zainstalowac win10 jako drugi system żeby nie formatowac calego kompa i nie usuwac win7? (nie robiłem tak jeszcze więc pytam)

Czym przeskanowac kompa w poszukiwaniu jakis ewentualnych problemów i błędów?