Gry się przycinają. Proszę o pomoc

witam,

Mój problem polega na tym że gry przycinają mi się w dziwny sposób, a zwłaszcza że spełniam wymagania. Np. Fifa 12 gram chwilę i wszystko chodzi pieknie ładnie a za chwilę straszna przycinka tak przez 10 sekund i potem powraca do płynnej gry i tak w kółko. Dzieje sie to od czasu wymienienia procesora. Robiłem reinstalację systemu, defragmentowanie dysków, kompa wyczyściłem i nadal to samo. Temperatury są w porządku.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon 64 x2 6000+

Krata graficzna: GeForce GT220

3GB RAM

Zasilacz: Modecom Premium 400W

Płyta główna: ASUS M2V-TVM

Windows 7 32bit

Pisałem ci już że karta graficzna to biurowe padło nie nadające się do gier

Mi tego nie pisałeś. Gram na najmniejszych ustawieniach. A tak wogóle to niektóre gry które mi kiedyś działały normalnie teraz sie przycinają.

  1. syf w systemie

  2. tragiczny zasilacz.

System dopiero co bo nawet dzis reinstalowałem i defragmentowałem dyski. Też właśnie to podejrzewam że zasilacz za słaby :confused: Chociaż myśle że powinien to uciągnąć. W kalkulatorze obliczyło mi że potrzebuje około 365W. Czyściłem też rejestr programem “Vit Registry Fix”

Nie spełniasz. W minimalnych jest GeForce 8800GT, a GeForce 220GT jest słabszy.

No tak ale na minimalnych powinno chodzic. Jak już pisałem niektóre gry które chodziły kiedyś płynnie teraz przycinają.

Napisałeś

A procesor też zdaje się minimalnych wymagań do końca nie spełniać.

harry1122 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu.W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No to czemu mi starsze gry przycinają skoro kiedyś płynnie chodziły?

Sprawdź temperatury programem HWMonitor

Sprawdzałem HWMonitorem i Everestem

Everest pokazywał po około 1h grania w BF3 na minimalnych:

Płyta główna 49*C

Procesor rdzeń nr 1 39*C

Procesor rdzeń nr 2 46*C

Aux 40*C

GPU 31*C

W kalkulatorze obliczyło mi że potrzebuje około 365W

tu nie chodzi o to,że wyliczyłeś ,tylko o to iż zasilacz jest kiepski,z tych 400 co tam pisze to może wyciąga z trudem te 365

tam pisałeś ,ze czyściłeś kompa a wiatraczki tez przeczyściłeś?

Czyli stawiasz na zasilacz że to on powoduje przycinanie?

jeśli masz możliwość podmiany zasilacza tylko na jakiś dobry markowy to sprawdż na podmienionym zasilaczu

No właśnie z tym będę miał problem ale spróbuje. A jaki mi zasilacz polecasz do tego sprzętu?

sprawdz sobie dla pewności tym programem system ,ale wydaje mi się,że to nic nie pomoże

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

daj mu pełne skanowanie

No ok. Doradź mi jaki zasilacz sobie poradzi z tym sprzętem.

no ja bym ci radził najpierw podmienić sprawdzić na jakimś innym bo może się okazać,że się wykosztujesz na nowy i też wiele nie pomoże

a do jakiej kwoty ewentualnie by cię interesował nowy?

a jeszcze pytanko czy masz zamiar zmieniać sprzęt czy zostajesz na tym?

Tak wiem ale jeżeli to jednak zasilacz to wykorzystam kogoś kto sie na rzeczy zna i mi coś doradzi. Zostaję z tym no może wymienię ta karte graficzna bo wszyscy narzekają na nią(nie znam sie). Niewiem po ile zasilacze chodza