Gry się przycinają. Proszę o pomoc

Np. do symulatora farmy 2009 czy 2011 za słaby?? albo do Land of Chaos Online?? albo assassin’s creed??

Land of Chaos

Minimalne

Intel / AMD 2Ghz, 2GB pamięci ram, RADEON HD2600PRO / GEFORCE 6600

Zalecane

Intel / AMD 3Ghz 2 rdzeniowy, 2GB pamięci ram, RADEON HD3850 / GEFORCE 8800GS

w zalecanych procek spełniam, ram też, kartę również , a i tak nie gram na max.

harry1122 , GF220 i GF8800 GS dzieli przepaść.

http://www.hwcompare.com/791/geforce-88 … 220-gddr3/

Ok ale mówiłem że na max nie gram. Gram na najmniejszych ustawieniach.

Jeżeli wszystkie te zabiegi nie przyniosły pożądanego (starego) stanu rzeczy ,bo piszesz że kiedyś gry chodziły normalnie ,to może najzwyczajniej w świecie postaw system na nowo, a nóż widelec wszystko wróci do normy :slight_smile:

Reinstalowałem system może z tydzień temu. Ale nie formatowałem dysku D i to od dłuższego czasu może rzeczywiście to pomoże.

narazie nie rób żadnych reinstalacji,jak już to sprawdż sobie cały system tym

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

weż pobier wersję polską czyli jak będziesz pobierał to rozwiń tę strzałeczke i wtedy wybierasz pl,a dalej to program tobie podpowie co czyścić,czytaj dokładnie w tych kwadracikach u góry ,zobaczysz czy jest efekt,co prawda to nie tyczy się grafiki

Sprawdziłem system i nic. Wg mnie problem tkwi w tym zasilaczu poniewaz oni mi go dołączyli jak wymieniłem karte bo mi sie zepsuła. A na starym zasilaczu komp w ogóle nie wystartował jak założyli ta karte graficzną to przy okazji zasilacz wymienilem. Ja wtedy nie przewidywałem że bede kupował nowy procesor wiec tym kolesiom w serwisie nic nie mówiłem. I pewnie ten zasilacz po prostu nie daje sobie do końca rady z tym sprzętem. Tak mi się wydaje ale musze sprawdzić zanim wyrzucę kase w błoto.

Musisz jednak sprawdzić na podmienionym dobrym zasilaczu,chyba że masz możliwość odpięcia czegoś czyli jak byś miał np 2 dyski i odpiąć jeden coś co pobiera zasilanie,można by zrobic taki eksperyment(oczywiście tutaj tylko taka sugestia) i sprawdzić zachowanie się wtedy,ale myśle ze podmiana tego zasilacza byłaby najlepsza

tutaj jeszcze na alegro masz zasilacze jak by cię interesowało taniej

http://allegro.pl/zasilacz-delta-400w-w … 92867.html

Niestety zasilacza nadal nie sprawdziłem bo nie mam takiej możliwości ale chyba wiem czemu gry tak przycinają. Otóż kilka dni temu jakiś program obciążał mi procesor i w menadżerze urządzeń pokazywało użycie CPU 60-80% chociaż nic nie było włączone. W tedy rdzenie procka miały temperaturę 47* przy starcie kompa a podczas grania około 56* i to sprawiało ze wgl. nie dało sie grac BF3 przycinał cały czas nie tak jak wczesniej ze chwila płynnie i zacinanie. Wywnioskowałem że gdy procesor ma temp dochodzącą do 50* to gry przycinają, a dowodem na to jest to że jak wyłączyłem ten program który mi obciążał procka temperatura spadła do normalnej czyli 25*-30* (przy starcie kompa z rana) i jak rano włącze grę to chodzi płynnie bez żadnego zacinania do czasu aż procesor sie nagrzeje do około 45* i wyżej, a gdy już do takiej temperatury dojdzie to sie zaczyna przycinanie. Dziwi mnie to bo niektórym gry nie tną przy temperaturze około 60-70*. Z tego co czytałem.