Gry się tną na laptopie

Witam!

Kupiłem sobie laptopa Toshiba Satellite, model L300-1am. Zainstalowałem najpierw sterowniki Sata, potem Windowsa XP SP2, potem sterowniki, które ściągnąłem ze strony producenta i oprogramowanie. I żeby zabić czas w weekend pożyczyłem od kolegi dwie gry: Wiedźmin wersja rozszerzona i Test Drive Unlimited. Zainstalowałem obie gry i zarówno jedna jak i druga na minimalnych wymaganiach się tną. Zmieniałem rozdzielczość, uWistawienia grafiki itp. ale to nic nie daje. Wiecie może co jest tego przyczyną i jak to naprawić. Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S. Oto specyfikacja mojego laptopa:

Intel® Pentium® T3200 Dual 2.00 GHz

4GB RAM

Dysk 250GB

Grafika: Mobile Intel® GMA 4500M - pamieć bierze z RAM, aktualnie 1GB

Wymagania minimalne powyższych gier:

Wiedźmin - Core 2 Duo 2.13 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 8.5 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Test Drive Unlimited - Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256MB (GeForce 6600GT lub lepsza), 8 GB HDD, Windows 2000/XP

to proste po prostu twoja karta graficzna jest za słaba jest gorsza od 6600GT nie mówiąc już o 7900

do tego dochodzi brak pixeshaderów itd więc lipa

Spróbuj poszukać najnowszych sterowników do tej karty na mojej też nic nie chciało chodzić

nie wiem czy ta twoja karta graficzna wspiera technologie pixel i vertex shade

jak nie to będzie raczej lipa :?

mackobdg , zintegrowana gma 4500 ma pixel shader 4.0 ale zintegrowane to słabe grafy i na takich nie gra się w gry tdu powinno na low/medium dobrze chodzić a wiedźmin low i może ciąć ściągnij najnowsze stery do chipsetu i grafy

Poczytałem o tym trochę i okazało się, że macie rację, karty graficzne tego typu nie nadają się do gier, ale wiedźmin na low mi ładnie śmiga ;] Najwyraźniej na nudę będę musiał wybierać trochę słabsze gry. Dzięki za pomoc! :smiley: