Gry się tną! Problem z komputerem!

Witam,to mój życiowy problem z kompem!,nie mogę nigdy dojśc co jest z tym kompem…a więc gra np. mu online się tnie jak nie wiem…

Mam dobry sprzęt a nawet bardzo na taką grę!:

Procek Celerona 2gHz

Karta Radeon 9600PRO 256mb pixel shader !!

RAM 640mb

Zasilacz CODEGEN 250W

Gdy miałem kartę radeon9200 se ta gra Mu się cieła a gdy zaupiłem kartę 9600 PRO 256mb ta stara miała 64mb!!!to cięcie troche się poprawiło i gra troszkę lepiej chodzi…nie rozumiem co jest grane czy to zasilacz decydje o tym? czy gry się tną?sterowniki do karty mam oryginalne a to nie wina karty ani sterów napewno!Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawa a bardzo się ucieszę!Proszę o odpowiedź tych co się na tym znają !!

Tylko gry online się zacinają ?

A normalne gry ?

Próbowałeś grać na innej przeglądarce ?

W sumie celeron to nienajlepszy procesor. Z resztą jak grasz online to może wina łącza, jaką masz prędkość neta?

Zasilacz może po prostu nie dawać odpowiedniego napięcia i komp muli.Z resztą ciesz się że Codegen Ci tyle czasu ciągnie(i to jeszcze 250W).Ja z mety proponuję zmienić go na ModeComa MC 300/350 W lub Fothrona o takiej samej mocy.

A masz możliwość sprawdzenia go na innym zasilaczu?

Słabiutka karta, pixel shader v2, procesor też nie najlepszy, w dodatku Celeron i tylko 640MB ram. Ta karta ma 3500 w 3d Mark 03, moja ma dla porównania ponad 36 tyś, więc nie wiem dlaczego dziwi cię, że gry Ci się zacinają.

nie no jeśli chodzi o wymagania sprzętowe to wporządku (mu online potrzebuje jakiegoś 500mhz procesora, 128 MB RAM i jakiś stary Voodoo3)

pixel shader ma tu mało do rzeczy

przyczyn może być mnustwo wymienie tylko te które są najczęstsze

1.Zasilacz może być nie wystarczający jak na taki sprzęt

2.Sprawdź w menedżerze zadań ile bierze ci MU online

3.Czy nie masz za dużo powłączanych programów

4.Nadmierne podkręcanie grafy lub procesora może być przyczyną częstego cięcia się kompa lub i zwiechą.

5.Zaktualizuj gierkę (jeśli są aktualizacje).

6.Ewentualnie mogą być czasami różne wiry i spyware’y.

Dodatkowo:

viewtopic.php?f=7&t=76580

viewtopic.php?t=39970

viewtopic.php?t=39970

Przeczyść też kompa i rejestr CCleanerem.

Phenom,na tę gre ta karta jest bardzo dobra nawet…tylko coś myślę o zasilaczu… powiem wam,że gdy uruchomilem gre na kompie brata:

Athlon 1.7Ghz Proc

karta geforce 5200fx 128mb

ram 512mb

zasilacz napewno lepszy od mojego

gra chodziła płynnie! tak płynnie a na moim klapa!nie wiem czy przez zasilacz czy przez co nie mam żadnych virów nie dawno wszystko zrobiłem np.optymilizację systemu itd…zupełnie nie wiem o co chodzi :?

P.S

Ja nie napisałem,że mam “lagi” tylko gra się tnie!

Przypomnę,że na starej karcie bardzo dużo razy instalowałem sterowniki,może tkwi problem w systemie może trzeba formata?

Przełóż zasilacz od brata(z resztą napisz wcześniej jakiego on ma)?

hmm,brat się raczej nie zgodzi :F wiecie jak to brat jest głupi…

P.S

Kupiłem nowy zasilacz ale ktoś mądry z forum napisał “bedzie pasowac” a tu klapa !!

Jak nie pasuje?

Daj fotę najlepiej wtyczki i gniazda.

Możliwe, że problem leży w sterownikach. Do starszych kart lepsze są starsze sterowniki. Nigdy nie miałem karty ATI ale do twojej prawdopodobnie najlepsze będą sterownik Omega 6.2. Sprawdź jeszcze na Google.

Widać zasilacz ma dodatkowe złącze do zasilania na wtyczce, po prostu rozłącz wtyczki, ta dodatkowa powinno łatwo zejść.

phenom ale wtyczka od zasilacza do płyty głownej jest za szeroka

Jeżeli kupiłeś nowy zasilacz, to na pewno ATX, wątpię abyś miał tego Celerona na płycie AT, nowe zasilacze ATX mają dodatkowe zasilanie do płyty głównej w postaci odłączanej 4 pinowej wtyczki, nie widziałem jeszcze modelu, który miałby tylko długą wersję. Obejrzyj tą wtyczkę, na pewno da się odłączyć tą dodatkową.

Phenom , głupoty opowiadasz. Czyli według Ciebie ten sprzęt jest za słaby na gry online, z którymi damisuchy ma problem ?

Od razu zaproponowałbyś co najmniej 4 rdzenie i SLI Quatro, żeby pograć w gry online, tak ?

Dodatkowo przesadzacie z tym zasilaczem.

Tutaj problem na pewno leży po innej stronie.

damisuchy , piszesz, że instalowałeś już dużo wersji sterowników do karty graficznej. A próbowałeś ATI CATALYST 5.8 ? Ta wersja jest najlepsza dla Twojej karty graficznej.

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Sprawdzałeś, czy na innej przeglądarce gry online też się zacinają ? Sprawdź, bo to może być wina przeglądarki.

Masz zainstalowany najnowszy Flash Player 9.0.124.0 ?

Dodatkowo napisz, jaką posiadasz płytę główną.

To ty napisałeś.

seba próbowałem ale ta gra nie jest w przeglądarce!

Wymagania MU:

Rozsądne wymagania sprzętowe:

Pentium II 500MHz, 128MB RAM, 16MB akcelerator 3D (Voodoo3, TNT i lepsze).

Ja już nie pojmę dlaczego…eh

damisuchy , próbowałeś zmienić sterowniki na ATI CATALYST 5.8, jak pisałem wcześniej ?

Próbowałem nic nie pomogło;/

Nie napisałeś co w końcu z tym zasilaczem?Jaki załatwiłeś?Czy od brata wsadziłeś?