Gry się tną

Witam. Mam problem z kompem :[. Gdy gram w np. counter strike 1.6 po 10 minutach grania gra zaczyna mi się ciąć i pomaga tylko reset kompa. Gdy gram w GTA SA gra mi się odrazu tnie [gram na średnich ustawieniach]. Nie wiem od czego to jest :[ oto screen z temperaturami i napięciem:

lolj.png

Niestety nie mam czujnika w karcie :[

karta się wydaje po 3 godzinach użytkowania gorąca

mój config:

AMD Athlon x2, 3600+ 1900 Mhz

Radeon x1650 Series secondary 256mb

GoodRam 1024mb 667Mhz

Samsung SP2504C 250gb + ST380011A 80gb

Bardzo proszę o szybką pomoc

Jakie masz sterowniki do karty graficznej i jaki directx??

podkręcałeś GPU?

Sterowniki do karty ściągnełem najnowsze a jeżeli chodzi z directx to nie wiem gdzie to się sprawdza :[

Nie podkręcałem GPU

wejdź w uruchom i wpisz dxdiag/ enter/ screen i link na forum

Start>uruchom>dxdiag.exe tam masz wersję DirecX.

Co do temperatur. Są one w miarę dobre. Zastanawia mnie jednak temperatura AUX (zasilacza o ile się nie mylę). Podaj markę, moc zasilacza.

BTW: Przeczyść wiatraczek/radiator (metalowe pręty) na karcie graficznej i procesorze (65 stopni to nie jest za dobry wynik).

directX 9.0c (4.09.0000.09040

przede wszystkim ściągnij Everesta! Speed Fan potrafi kłamać, ale przeczyszczenie też nie zaszkodzi :slight_smile:

zasilacz to FEEL300ATX

Ten screen jest z everesta

Hmm… Zasilacz chyba jest na styk. Mógłby już nie wyrabiać, szczególnie podczas grania. Ile lat ma?

Zacilacz ma 4 miechy…

Jeszcze dodam że musiałem wymienić zasilacz bo nie chciał komp odpalić. Przy wcześniejszym zasilaczu też się tak działo z grami :[

to oddaj go na gwarancji i weź coś porządnego np. jakiegoś Chiefteca…

Gdy kupiłem kompa wszystkie gry chodzily normalnie. Nagle jakby w jednej chwili gierki zaczeły ciąć się. Miesiąc później zaczeły występować problemy z kompem[komputer nie chciał się wyłączyć] wymieniłem na ten nowy zasilacz i gry zacinają się tak jak wcześniej jak przy wcześniejszym zasilaczu. Naprawdę uważacie że chodzi o zasilacz?

według mnie na jakieś 75%, ale warto sprawdzić inne podzespoły (najlepiej na zasadzie podmieniania). Przedtem wymień bateryjkę na płycie głównej na nową i zobacz- koszt jakieś 2zł u każdego zegarmistrza.

dobra . wymienie bateryjkę… Jeszcze chciałbym dodać że ostatnio po 3 godzinie użytkowania kompa, komputer zaczyna się wieszać. to znaczy że coś robie i naglę obraz sie zatrzymuje na 5 sec. I na dodatek niektóre programy łapią zawiechę i muszę je wyłączać i włączać .wiecie może o co chodzi? :[

a dysk mieli? bo dyski masz gorące

Pobierz HDTune i sprawdź.

Dyski nie są aż takie gorąc (~49*C), ciepłe ale chyba nie za ciepłe.

Podaj jaki miałeś stary zasilacz (być może wcale nie wymieniłeś na lepszy).

Wyczyść dokładnie kartę graficzną (zwiechy ekranu).

Sprawdź, czy wszystkie pamięci są dobrze podpięte i takie same.

W miarę możliwości pożycz od kolegi zasilacz który ma większą moc niż 350w i najlepiej, żeby był z jakieś znanej marki.

Otwórz obudowę i sprawdź czy będą zwiechy (żebyśmy byli pewni czy to temperatura, czy nie).

Jak na razie za dużo w stanie nie jesteśmy zrobić :?

Ale zajeżdża mi tu temperaturą. Zazwyczaj jak krzaczy się po dłuższym czasie oznacza to, że się nagrzewa.

aaaaaw.png

Nieznam się na tym programie, sami osądźcie.

Marki tamtego zasilacza niestety nie pamietam. Miał on 350V i był z tych gorszych mark

Z tym zasilaczem chyba nie wypali. nie mam takich znajomych żeby byli w stanie pożyczyć :[

O jakie ci zwiechy chodzi z tym odwarciem obudowy?

A i mam jeszcze 1 pytanko. Czy jest jakaś różnica między tym czy ma sie 2 karty pamięci po 512 mb czy 1 karte 1 gb

Wejdź w error scan i start, czekasz, aż przetestuje dysk.