Gry się wyłączają podczas grania

(P Jablonski123 00) #1

Chodzi tu głównie o bardziej wymagające gry typu: bf4, farcry4 itp. Nie wiem czy to sprawa wentylatora czy zasilacza. Po wymianie pasty gry chodziły troche dłużej, ale i tak się wyłączały. Wcześniej miałem problem z procesorem i działał u niego 1 rdzeń ale jak dałem do naprawy to działają 4 i teraz pojawił się problem. I tu powstaje moje pytanie: wymienić wentylator czy zasilacz czy te 2 rzeczy?

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Napisz jaki zasilacz posiadasz (marka + moc), podaj temperatury pod obciążeniem.

(P Jablonski123 00) #3

A jak sprawdzić temperature? Jakiś program? Z tyłu na zasilaczu pisze "acar F5" ale to raczej nie to

(krejzol123) #4

Temperaturę możesz sprawdzić programem HWMonitor. 

Uruchamiasz program i odpalasz grę po zakończonej rozgrywce wrzuć screen z tego programu 

(P Jablonski123 00) #5

Mniej więcej po 10 minutach gry.

(krejzol123) #6

Spróbuj jeszcze z programu coretemp ale tutaj mi chyba wygląda na to że czujniki przekłamują

(Dimatheus) #7

Hej,

Ewentualnie czujnik na płycie głównej jest uszkodzony. Ale zobaczmy najpierw, co pokaże CoreTemp.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Jablonski123 00) #8

Nie wiem czy z tego coś wynika.

(JNJN) #9

Nie wiadomo, czy to nie problem tego CPU? bo Core Temp pokazuje odczyt tylko z jednego rdzenia lub całego CPU

I tu temperatura OK.

(Dimatheus) #10

Hej,

A czy w programie nie widać też temperatur pozostałych rdzeni? Jeśli wszystkie mają w granicach 60 stopni, to jest jak najbardziej oki. Temperatura grafiki też jest w normie.

Może warto by pożyczyć od kogoś markowy zasilacz i sprawdzić, czy po wymianie coś się zmieni.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Jablonski123 00) #11

Dobra jak pożycze napisze czy coś się poprawiło

(JNJN) #12

To jest listwa zasilania?

Odczytaj typ zasilacza w środku kompa z jego obudowy.

(P Jablonski123 00) #13

Wymieniłem zasilacz na 600V i problem dalej jest :confused:

(Dimatheus) #14

Hej,

Co najwyżej zasilacz 600W, bo operujemy mocą, a nie napięciem. Jakiej firmy i jaki dokładnie model zasilacza to był.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Jablonski123 00) #15

Jakaś chińska marka i nie wiem co tu jest nazwą to przepisałem wszystko

Feel2 600W

Switching power supply

Modecom

ATX 12V 2.2 Compatibile

Made in China

(mrFreeze) #16

"Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Zamiast skonsultować zakup zasilacza to kupiłeś jedno wielkie g...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(P Jablonski123 00) #17

A może ktoś napisać na jaki najlepiej zasilacz wymienić?

Znalazłem taki, ale nie wiem czy może być

http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-cx500-500w-80-bronze-221-663071.html

(mrFreeze) #18

Oczywiście nie ma gwarancji, że wymiana zasilacza pomoże na opisane problemy. Tylko taki zasilacz to bomba zegarowa z opóźnionym zapłonem więc wymiana konieczna i tak. Podany przez Ciebie zasilacz jak najbardzioej jest Ok ale zaproponuję ten:

(P Jablonski123 00) #19

Dobra, kupie ten co zaproponowałeś i sprawdzimy czy problem się rozwiąże.