Gry się zacinają (reset kompa pomaga) wina zasilacza?

Witam. Zakupiłem ostatnio od kolegi Geforce 9800gt 512mb DDR3. Kilka dni było wszystko dobrze. Pewnego dnia komputer wstał na sekundę i padł. Musiałem wtedy odłączyć zasilacz i podłączyć. Komputer odpalił. Myśłę ufff… działa. Ale gdy odpaliłem jaką kolwiek grę komputer po minucie się zacinał.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon II 7750 Black Edition 2x2.70ghz wraz z chłodzeniem.

Ram: 2x1gb Kingston 667mhz ddr2

Płyta główna: Gigabyte M61PME-S2

Karta graficzna: ASUS Geforce 9800gt 512mb DDR3

Zasilacz: Hec 350w

Dysk twardy: 160gb Samsung SATA II

Napęd: SuperWriteMaster DVD SpeedPlus

Najprawdopodobniej na Twoje szczęście zadziałało zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe w zasilaczu, pora rozejrzeć się za czymś mocniejszym zanim coś się sfajczy, a do tej pory szlaban na gry :wink:

Czyli zasilacz ?

Na 95% zasilacz. Wszystko przemawia za tym, że jest za słaby do Twojego kompa. Zostawiam sobie 5% rezerwy bo nie mogę tego sprawdzić osobiście :wink: Ale Hec do jakichś orłów wśród zasilaczy nie należy i tu w pierwszej kolejności trzeba szukać przyczyny. Jeśli to ten model http://images.anandtech.com/reviews/psu … p/HE_1.jpg to ma za słabą linie 12V

Jaki zasilacz polecasz ?

to jest mój zasilacz:

http://www.compucase.de/en/support/prod … r-ptf.html

Witaj

napewno wina zasilacza,kup sobie jakiś markowy 450 i będziesz miał spokojne dni i noce

np. taki oczywiście jak cenowo Tobie odpowiada

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-atx- … b9-419031/

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet … 0w-232359/

Ma mój kolega na sprzedaż zasilacz Tagan 430w. Czy się opłaca wziąć od niego za 50zł ?

Przed chwilą gdy musiałem zresetować PC bo CS się zaciął … zobaczyłem artefakty. Zresetowałem już ich nie ma.

Ok, to spokojnie z tą wymianą, poproś kolegę o przetestowanie kompa na próbę na zasilaczu. A artefakty to niepokojąca wiadomość. Trzeba przetestować kartę graficzną pod obciążeniem na przykład w furmarku i OCCT.

To jaki zasilacz zostanie Ci polecony zależy od tego w jaki sposób wykorzystujesz komputer i czy zamierzasz go dalej rozbudowywać. Jeśli nie masz wielkich wymagań to minimum będzie http://www.morele.net/aerocool-aeropgsvp-450-359408/ ale ja brałbym nieco mocniejszy zasilacz.

Pożyczę i wam powiem czy coś to dało

ilo letni jest ten Tagan 430w kolegi?

P.S

a masz mozliwość też podmiany karty graficznej?

Obawiam się, że mogłeś trafić na egzemplarz wypieczony w piekarniku. Trzeba przeprowadzić testy na porządnym zasilaczu, solidnie obciążyć kartę, pograć trochę w jakąś wymagającą grę. Twój zasilacz jest za słaby to raz ale w przypadku przeciążenia komp po prostu się wyłącza, nie ma żadnych artefaktów. Rozłączasz zasilanie i powinien spowrotem wrócić do życia aż do włączenia jakiejś gry 3D. U ciebie jest inaczej więc nie wykluczam, że z kartą jest coś nie tak.

Witam. Na słabszej grafice nic się nie dzieje. Gdy tą podłączam do mojego pc to raz sie zatnie raz nie. Sam ją piekłem. Gdy podłącze do komputera brata (zasilacz corsair 500w) nic sie nie dzieje, żadego zacięcia

Podzespoły komputerowe nie są projektowane na temperatury powyżej 100st C. Wypiekanie prawdopodobnie trwale uszkodziło pamięć operacyjną karty lub jakiś inny komponent. Ale można to stwierdzić dopiero po podłączeniu pod właściwy zasilacz.

Przecież napisałem, że po podłączeniu do brata komputera (500w corsair zasilacz) grafika chodzi pięknie jak ta lala. Zmieniłem już na Tagana. Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany.

Kolego 9800 GT wymaga zasilacza 400W markowe :lol: