Gry się zacinają

Witam !

Ostatnio kupiłem laptopa DELL E6410

Specyfikacja :

  • Win 7 Ultimate 64 bit
  • Karta graficzna (NVIDIA NVS 3100M 4GB)
  • 8GB ram
  • Procesor (Intel Core i7 m640 2x 2.80GHz)
  • Service Pack 1

Mam problem, mianowicie zacinają mi się gry gdy zwiększe ustawienia np.polepszona jakość, rozdzielczość na Maxa. Zacinają mi się takie gry np. Jak Euro truck simulator 2 albo outlast 2. Dziwne trochę że przy takiej specyfikacji gry muszą być włączone na najniższych ustawieniach. Pomożecie???

Te 8 GB RAM w jednej kości? Jeżeli tak, to ograniczasz system do 64 bitów, Dwie kości po 4 GB dają lepszego “kopa”, pracując w dualu (128 bit).

Tylko nie mów, że kupiłeś taki komputer pod kątem gier… To specyfikacja biznesowa, Stary procek sprzed 7 lat, wydajnościowo na poziomie niskonapięciowych i5 4gen, grafika quadro, a więc o obniżonych taktowaniach 3D i ze sterownikami zoptymalizowanymi pod aplikacje biznesowe. Układ chłodzenia jeśli nie był dawno czyszczony, a pasta nie zmieniana łącznie z termopadami to sprzęt może się przegrzewać i następuje throttling, aby nie uszkodzić podzespołów. Nic dziwnego, że nawet prostsze gry tną.

2 polubienia

To nie jest komputer do gier, nawet tych średnio wymagających.

Laptopa nie kupiłem pod kątem gier. Jednak strasznie się grzeje. Osiąga. Nawet 94’C

Czyli konserwacja układu chłodzenia będzie niezbędna.

Model laptopa biznesowy, grafika do pracy nie grania (dodatkowo to kastrat, quadro więcej z nazwy niż specyfikacji). Dając rozdziałkę na MAX ubijasz wydajność którą ogranicza 64bit szyna pamięci graficznej. Wysokie temp pewnie można by nieco zbić zakładając nowe termopady na CPU i GPU albo wymienić pastę (w zależności jak to producent zastosował) bo raczej nikt tego nie zrobił przed sprzedażą.
p.s. Kupując laptopy poleasingowe należy sobie zadać nieco trudu i poszukać na necie pełnej specyfikacji żeby nie zrobić z siebie jelenia…