Gry się zacinają

(Flis) #1

Witam !

Ostatnio kupiłem laptopa DELL E6410

Specyfikacja :

• Win 7 Ultimate 64 bit
  • Karta graficzna (NVIDIA NVS 3100M 4GB)
  • 8GB ram
  • Procesor (Intel Core i7 m640 2x 2.80GHz)
  • Service Pack 1

Mam problem, mianowicie zacinają mi się gry gdy zwiększe ustawienia np.polepszona jakość, rozdzielczość na Maxa. Zacinają mi się takie gry np. Jak Euro truck simulator 2 albo outlast 2. Dziwne trochę że przy takiej specyfikacji gry muszą być włączone na najniższych ustawieniach. Pomożecie???

(Aziczek) #2

Te 8 GB RAM w jednej kości? Jeżeli tak, to ograniczasz system do 64 bitów, Dwie kości po 4 GB dają lepszego “kopa”, pracując w dualu (128 bit).

(Longhorn2009) #3

Tylko nie mów, że kupiłeś taki komputer pod kątem gier… To specyfikacja biznesowa, Stary procek sprzed 7 lat, wydajnościowo na poziomie niskonapięciowych i5 4gen, grafika quadro, a więc o obniżonych taktowaniach 3D i ze sterownikami zoptymalizowanymi pod aplikacje biznesowe. Układ chłodzenia jeśli nie był dawno czyszczony, a pasta nie zmieniana łącznie z termopadami to sprzęt może się przegrzewać i następuje throttling, aby nie uszkodzić podzespołów. Nic dziwnego, że nawet prostsze gry tną.

(lordjahu) #4

To nie jest komputer do gier, nawet tych średnio wymagających.

(Flis) #5

Laptopa nie kupiłem pod kątem gier. Jednak strasznie się grzeje. Osiąga. Nawet 94’C

(Longhorn2009) #6

Czyli konserwacja układu chłodzenia będzie niezbędna.

(witek-pl) #7

Model laptopa biznesowy, grafika do pracy nie grania (dodatkowo to kastrat, quadro więcej z nazwy niż specyfikacji). Dając rozdziałkę na MAX ubijasz wydajność którą ogranicza 64bit szyna pamięci graficznej. Wysokie temp pewnie można by nieco zbić zakładając nowe termopady na CPU i GPU albo wymienić pastę (w zależności jak to producent zastosował) bo raczej nikt tego nie zrobił przed sprzedażą.
p.s. Kupując laptopy poleasingowe należy sobie zadać nieco trudu i poszukać na necie pełnej specyfikacji żeby nie zrobić z siebie jelenia…