Gry sie zatrzymują i wyłączają Windows 7

Sprzęt:

Laptop Asus K53s, Intel Core i3-2310m CPU 2,1 GHz, 4GB RAM, Grafika Zintegrowana Intel HD Graphic Family, Grafika DEdykowana GeForce GT 520m Cuda 1GB

Windows 7 Home Premium x64

Witam posiadam dziwny problem, mianowicie kiedy gram w jakąkolwiek grę wszystko chodzi płynnie bez zarzutów, lecz po jakimś czasie gry zatrzymują się na kilka sekund w przedziale od 1-4 sek. Kursor w grze działa normalnie lecz cała gra jakby sie zatrzymała, po chwili puszcza i wszystko jest normalnie, i tak co 5min 10 min różnie. Na początku myslałem że to wina bardziej wymagających gier lecz problem występuje na “każdej” grze, nawet na Diablo 2 co moim zdaniem powinno śmigać bez żadneg problemu. Gry w które gram i na których został wykryty przeze mnie ten problem: Diablo 2, Lineage 2, Assassin’s Creed, Call Of Duty 4, Borderlands, Jericho, World Of Tanks, Medal Of Honor. Gdy gram w gry powyżej kilku godzinek zdarza się także że gra zatrzymuje się ale już nie puszcza i gra się wyłącza. Podkreśle też że Zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej i mam DirectX 11, w tej chwili ściągam ServicePacka 1 może to coś pomoże, ale pewnie to niema z tym nic wspólnego napisze później czy coś dało. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak sie z tym uporać to prosze o szybką odpowiedź, strasznie irytujący problem podczas grania :slight_smile:

Pozdrawiam

Grafika na pewno nie do gier

Opinia o grafice na pewno nie pomoże w problemie…

Tak po za tym nawet Diablo 2 uruchamiałem z Kartą zintegrowaną Family i miałem ten sam problem,więc chyba konkretnie o GeForce’a niechodzi. To że w gry o nowszych tytułach nie zagram na wysokich wymaganiach to zdaje sobie z tego sprawe, chodzi mi tu tylko o te zatrzymywanie się podczas grania, zabiera mi to większość uciechy z grajkowania.

Przyjrzyj się dokładnie temperaturom, a następnie programom i usługom działającym w tle.

Doinstaluj sobie to: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

Co do temperatur to jakiego programu użyć żeby to posprawdzać?

Co do Direct’a to “program DirectX ustalił, że jest już zainstalowana nowsza lub równorzędna wersja programu DirectX. Instalacja nie jest potrzebna”

Więc chyba to nie o Directa chodzi.

Intrygują mnie te temperatury, może faktycznie będzie o to chodzić bo zauważyłem że dopóki zasilacz jest jeszcze w miare niezagrzany to wszystko jest ok. Po 10 minutach robi się tak gorący że nieda sie go trzymać swobodnie w ręce, strasznie że grzeje :confused:

Aha i jeszcze sprawa ServicePack’a 1, nie moge go zainstalować… jak klikne w właściwości komputera to zawsze widniała tam informacja o tym jaki SP jest zainstalowany( w przypadku mojego starszego laptopa na którym miałem też Win7 Ultimate), teraz nic tam nie jest wyświetlane…

tazo89 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pobierz Directa http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html (zainstaluj mimo ostrzeżenia)upewnij sie czy masz najnowsze sterowniki do karty graficznej i sprawdź temperatury podczas grania

możesz jeszcze przeskanować kompa czy nie masz jakiegoś szkodnika jak nic nie pomoże to wina raczej karty graficznej

Zainstalowałem Directa nie zniknął problem. Wina karty graficznej nie może być bo jak gram w słabe gry przy użyciu zintegrowanej grafiki Family to też to sie dzieje, czyli wina nie leży w GeForcie. Zauważyłem też strasznie dziwną rzecz przez przypadek, mianowicie raz zapomniałem wyłączyć filmu który oglądałem w KMplayerze, odpaliłem “World Of Tanks” i przez 4 godziny żadnego freez’a !!

Wielkie dzięki za ożywienie wątku, myslałem że już nikt się nie zainteresuje

Pozdrawiam

hehe dziwny przypadek choćby to był jakiś wirus który przeskakuje na aplikacje działające w tle ;D Ja bym jeszcze wysłał loga do tych co kumają z combo fixa. tak to mi nic innego do głowy nie przychodzi.

No combo fixa już rąbnąłem, też nic nie dało, a wirus co przeskakuje z aplikacji na aplikacje to też nie może być, bo w filmach freezów nie mam :slight_smile:

Jeszcze się z takim czymś nie spotkałem :):slight_smile:

Hmm z działaniem baterii chyba nie będzie to związane bo gram caly czas bez baterii na kablu. Ale sprawdze czy jest coś takiego w biosie z tą częstotliwością, dzięki za podsunięcie pomysłu :slight_smile:

Miałem podobny problem tylko że gry po dłuższym czasie grania wyłączały się i pojawiał się komunikat ‘‘program przestał działać’’.Spędziłem trochę czasu na różnych forach i problem tkwił w ustawieniach dźwięku.Jak go rozwiązałem?.Panel sterowania -sprzęt i dźwięk - dźwięk - ustawienia zaawansowane- speakrs-zaawansowane i tam miałem ustawione na 24-bitowe 48000Hz (jakość studyjna) i ustawiłem na 24-bitowe 96000(jakość studyjna) i działa.Czasami tez się wyłącza ale bardzo rzadko wręcz wcale.

jest to możliwe, miałem raz taki przypadek u kolegi że gra sie nie mogła uruchomić ponieważ nie był podłączony mikrofon nie wiem bardzo czym to było spowodowane ale gdy go podłączyliśmy to gra sie uruchomiła i działała normalnie ;D wiec można popróbować poprzestawiać czy tam przywrócić ustawienia domyślne może akurat zadziała (moze gra chodzila po właczeniu filmu własnie dlatego ze film czy to program sobie włączał kodeki)

jeśli nic nie pomoże to zostaje reinstalka systemu ?