Gry się zcinają i czarny ekran


(Konrad366) #1

Witam


(Danielczuk Wojciech) #2

Na początek aktualizacja sterowników grafiki, bla bla bla… czyli to co zawsze wszyscy radzą, w kolejnym etapie włącz sobie jakiś program do monitorowania temperatury grafiki i procesora ale z zapisem loga do pliku txt. Może uda się wyłapać co się dzieje z temperaturą w trakcie takiej ścinki.

A może to dysk niedomaga? A może trzeba zrobić memtest?

Nie trzeba miec dużo oleju w głowie aby przetestować podstawowe podzespoły komputera a dopiero potem pisać na Forum.

Ale ogólnie już odbiegając od tego wszystkiego to czy czytałeś drogi użytkowniku że GTX 770 potrzebuje MINIMUM 600Watowego zasilacza, to że taki akurat masz to nie znaczy iż uciągnie tę grafę z rozkręconym I7 w niektórych momentach…

 

Tak więc wniosek jest prosty, zainwestuj w mocniejszy zasilacz, koniecznie z certyfikatem.


(Deadwheel) #3

Nie koniecznie musi być to zasilacz ale tak jak kolega pisze wyżej posprawdzaj wszystko co możesz . Ramy memtestem ( każdą kość pojedynczo  )  , dysk ( może być HD Tune czy inne program  ) , grafikę ( furmark na 10min i zobacz jak z temperaturami i czy cos się nie stanie w trakcie testu .  ) , procesor ( też jakiś program typu Prime95 ) no i zasilacz ale to musisz sobie skombinować miernik bo żaden program czy bios nie poda ci dobrych wyników . 

 

No i postaraj się zaktualizować wszystkie sterowniki jakie tylko są możliwe ( oprócz takich głupot jak jakieś programiki czy coś ) .